Zeybekci'den Denizli'de 30 bin istihdam müjdesi

Ekonomi 26 Mart 2018 12:29
Videoyu Aç Zeybekci'den Denizli'de 30 bin istihdam müjdesi
A
a

Proje kapsamında 30 bin vatandaşı istihdam edeceklerini müjdeledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ülkemizin birçok yerinde halı dokuma atölyeleri kuracaklarını belirterek bunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliği çerçevesinde yürüteceklerini dile getirdi. Bu proje doğrultusunda halı dokumak isteyenlerin sigortası ile beraber stopajının devlet tarafından ödeneceğini müjdeledi.

Memleketi Denizli'ye bir takım temaslarda bulunmak için gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile beraber başlatacakları proje doğrultusunda kuracakları halı dokuma atölyelerinde çalışmak isteyenlerin sigortasının ve stopajın devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

Nihat Zeybekci

Halı Dokuma Atölyesi Müjdesi

Denizli'nin Tavas ilçesinde bulunan bir halı dokuma atölyesini ziyarette bulunan Nihat Zeybekci, hükümet olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da halı dokuyanlara yönelik bir müjdesinin olacağını belirterek, "Biz kuracağız yeni atölyelerde halılarımızı dokumaya devam edeceğiz. Halı dokumak isteyenlerin sigorta ve stopajı devlet tarafından karşılanacak. Halı ihracatçısı kendi masraflarını kendi karşılayacak. Halısını dokutacak ve ardından da alıp gidecek. Ülkemizde başlatılacak bu yeni proje kapsamında 30 bin vatandaşımız halı dokuyacak. Bu işe inşallah buradan başlamayı düşünüyoruz."

"El dokumasında ihracat rakamlarımız oldukça yerinde. Bu rakam şimdilerde 50 ila 100 milyon dolar arasında geriledi. Tekrardan bu rakamı 1 milyar dolar seviyelerine çıkarmak istiyoruz. Türk halıcılığını kaybetmemeyi umuyoruz. Yeniden bu sektörü canlandırarak dünyaya adımızı yeniden duyurmak istiyoruz. Denizli başta olmak üzere Hakkari, Şırnak ve Manisa'da bu projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz." ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.