Vurguncu Anadolu Farm'ın Denizli detayı

Denizli 30 Mart 2018 11:40
Videoyu Aç Vurguncu Anadolu Farm'ın Denizli detayı
A
a

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında vurguncu Anadolu Farm'ın Denizli'de 3.5 dönümlük taşınmazın bağ olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Anadolu Farm soruşturmasında Denizli detayı dikkatlerden kaçmadı. Zanlıların katılımcılardan aldıkları paralarla Erciyes Dağı'nda 2 bin 700 metrekarelik bir arsaya 10 bin lira ödedikleri tespit edildi.

Çiftlik Bank benzeri bir olayda Kayseri'de yaşandı. 'Anadolu Farm' soruşturmasında detaylar ortaya çıkmaya devam ederken bahsedilen paralar dudak uçuklattı. Zanlıların katılımcıların paraları ile 10 milyon lira gibi bir parayı yatırım aracı olarak kullandıkları belirlendi. Söz konusu paranın da Erciyes Dağı'nda bir arsaya yatırdıkları ifade edildi. Şirket adına kayıtlı olan tapulara el konulurken inceleme şimdiden başlatıldı.

Kayseri'de devam eden Anadolu Farm soruşturmasında taşınmazlarda ortaya çıkan detaylar şaşırttı. Erciyes Dağı'dan bulunan turizm arazisi mercek altına alınırken kar altında kalan yerler ortaya çıktığında göl sularından çıkan bölümleri olduğu belirlendi. Aynı bölge ve civarındaki araziler de tapu müdürlükleri tarafından inceleme altına alındı.

Anadolu Farm'dan Denizli'de Arazi

İnceleme aşamasında şu ana kadar 17 arazinin tespit edildiği belirlenirken bunların Kayseri, Denizli ve Eskişehir'de olduğu ifade ediliyor. Denizli'de bulunan 3.5 dönümlük taşınmazın bağ olarak geçtiği belirtildi.

Soruşturmanın daha da derinleşmesi beklenirken önceki gün tutuklanan Karademir son olarak ifadesinde taşınmazların çiftlik kurmak adına alındığını ve Erciyes'te de otel yapmayı düşündüklerini söyledi. Şu ana kadarki alışverişleri emlakçı aracılığı ile gerçekleştiklerini belirten Karademir, satıcılarla hiçbir zaman temasa geçmediklerini ifade etti. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifade eden Karademir, taşınmazların toplam değerinin 30 milyon lira olduğu söyledi. Soruşturmada şu ana kadar 7 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirlendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.