Ücretsiz Bursa ve Çanakkale gezileri Pazar başlıyor

Denizli 28 Mart 2018 16:15
Videoyu Aç Ücretsiz Bursa ve Çanakkale gezileri Pazar başlıyor
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşları 50 ila 75 yaş arasında değişen vatandaşlarımız ücretsiz katılacağı tarihi Bursa ve Çanakkale gezileri için ilk kafile Pazar günü yola çıkıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 ila 75 yaş arasında değişen vatandaşlar tarafından düzenlenen Bursa-Çanakkale gezilerinin kaldığı yerden devam ettiği vurgulandı. İlk kafilenin 1 Nisan Pazar günü yola çıkacağı belirtilirken bu yıl içerisinde yaklaşık 18 bin kişinin Bursa ve Çanakkale gezileri ile tarihe tanıklık edeceği ifade edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde bulunan ve yaşları 50 ila 75 arasında değişen vatandaşlar için düzenlenen gezide kahramanlık öykülerinin yer aldığı Çanakkale ile Osmanlı İmparatorluğu'na başkent olan Bursa illerine kültür ziyaretinde bulunulacağı belirtildi. Haftada 2 kez düzenlenecek olan gezi için ilk kafilenin 1 Nisan Pazar günü yola çıkacağı ifade edilirken bu yıl Denizli ve ilçelerinden toplamda 18 bin kişinin bu gezilere katılmasının planlandığı kaydedildi. Başvuruların ise şimdiden belirlenen bu sayıdan fazla olması durumunda geziye katılacakların kura ile belirleneceği ifade edildi.

Gezide İlk Durak Bursa Sonra Çanakkale

Gezide ilk durağın Bursa olacağı ve Ulu Cami'de kılınacak olan sabah namazının ardından Emir Sultan Külliyesi, Çelebi Mehmet ve Yeşil Türbe, Saat Kulesi, Kozahan Çarşısı, Orhan Gazi ve Osman Gazi’nin Tophane’deki türbelerinin ziyaret edileceği belirtildi. Bu ziyaretlerin gerçekleşmesinin ardından kafile Çanakkale'ye hareket edecek. Gezide ikinci günde Lapseki’den feribotla Gelibolu yarım adasına geçilerek tekne ile boğaz turu yapılırken tarihi Çanakkale Savaşı ziyaretçilere anlatılacak. Gün boyunca gezidekilere rehberler eşlik ederken Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, 57. Alay ve diğer şehitlikler ziyaret edilecek.

Gezinin ücretsiz olarak düzenlediğini belirtilirken son müracaat tarihinin Denizli merkez için 31 Mart 2018, diğer ilçeler için ise 15 Nisan 2018 olduğu kaydedildi. Başvuru merkezlerinin; Denizli Büyükşehir Belediyesi, www.denizli.bel.tr internet adresinden, Anafartalar, Atalar, Kayıhan, Aktepe, Gökpınar, Fatih ve Sevindik Sosyal Etkinlik Merkezlerinin olduğu belirtildi.
1000
icon
Ramaza 1 Aralık 2018 14:58

Başkanım bu geziyebe n ve ailem de katılmayı çok istiyoruz yardımcı olur saniz çok sevinirim 05359856706. Cep numaram iyi çalışmalar saygılarımla KARUL ailesi

0 0 Cevap Yaz
Sezgin meşe 1 Kasım 2018 10:27

Geziye katılmak Istiyorum baskanim

0 0 Cevap Yaz
Sezgin mese 1 Kasım 2018 10:26

Gezi için basvuruyorum

0 0 Cevap Yaz
Dilek Aydınlık 19 Eylül 2018 22:36

Çanakkale ve Bursa gezisine katılmak istiyorum ne zaman başvuru yapabilirim acaba herşey için çok teşekkürler Başkanım.

0 0 Cevap Yaz
Ramazan karul 18 Eylül 2018 15:40

Sayın başkanım ben ve ailem de bu geziye katılmak istiyoruz eğer kabul eder seni z çok memnun oluruz alilecek hep dua ediyoruz sağlıcakla kalın göreviniz de başarılar dileriz sagilarimla

0 1 Cevap Yaz

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.