Türkiye Erken Seçime Gidiyor! İşte O Tarih

Siyaset 18 Nisan 2018 16:43
Videoyu Aç Türkiye Erken Seçime Gidiyor! İşte O Tarih
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşmesinin neticesinde açıklamalarda bulunarak, erken seçime karar verildiğini, erken seçim tarihinin ise 24 Haziran 2018 olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, 24 Haziran 2018 Pazar günü erken seçim yapılacağı dile getirildi. 
Ülkenin halen 16 Nisan'ın ardından artık eski diyerek nitelendirilebilecek bir sistemle yönetildiğine vurgu yapan Erdoğan, eski sistemin hastalıklarının yapılan her müdahalede karşılarına çıktığını, Suriye'de gerçekleştirilen sınır ötesi operasyonlar ve bölge genelinde tarihi öneme sahip olan gelişmelerin, Türkiye'nin bir an önce önündeki belirsizlikleri aşmasını zorunlu kıldığını ifade etti. 

Yeni yönetim sistemine geçişin gün geçtikçe aciliyet kazandığını aktaran Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından sunulan önerinin yetkili kurullar çerçevesinde tüm boyutlarıyla müzakere edildiğini ve bunun sonucunda erken seçim teklifine olumlu yaklaşma kararı alındığını söyledi. 

Ülkenin gündeminde bulunan iç ve dış gündem yoğunluğunun, erken seçim kararının alınmasıyla ortaya çıkacak olan belirsizliğin en kısa sürede ortadan kaldırılmasının zorunlu olduğunu ifade eden Erdoğan, söz konusu seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi yönünde karar aldıklarını aktardı. Erdoğan ayrıca, Ak Parti ve MHP meclis gruplarının konuyla ilgili yasal süreçleri hemen başlatacağını ifade etti. 

Ne Olmuştu?

Son grup toplantısı çerçevesinde açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, hükümete çağrıda bulunarak erken seçime gidilmesini talep etmişti. Bahçeli açıklamalarında, ülkenin 3 Kasım 2019 tarihine kadar sabırlı bir şekilde dayanmasının mümkünatının olmadığını kaydederek, bu ağırlık altında daha çok kalmasının söz konusu olmadığını ifade etmişti. 

İleriki dönemlerde 2 seçimin daha bulunduğundan bahseden Bahçeli, ya normal tarihin bekleneceğini ya da milli mecburiyet dolayısıyla seçimlerin erkene alınacağını dile getirmiş ve MHP'nin erken seçimden yana olduğunu sözlerine eklemişti.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.