Türk askeri yerli silahlarla destan yazıyor

Siyaset 16 Mart 2018 14:17
Videoyu Aç Türk askeri yerli silahlarla destan yazıyor
A
a

Türk askeri yerli silahlarla destan yazıyor

DENİZLİ'ye gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Zeytin Dalı Harekâtı'nda Türk askerinin yerli üretim silahlar, toplar ve insansız hava araçlarıyla destan yazdığını belirterek, "PKK, PYD, YPG ve DAEŞ teröristlerini bir bir temizliyorlar. Öyle birileri gibi 'iyi terörist, kötü terörist' oyunu oynamıyorlar. 'Terörist teröristtir' diyerek Afrin'i bu pisliklerden arındırıyorlar" dedi.

Açılış konuşmasını yapan Bakan Elvan, Zeytin Dalı Harekâtı ve 11'inci Kalkınma Planı hazırlıklarıyla ilgili konulara değindi. Bakan Elvan, Zeytin Dalı Harekâtı'nda Türk askerinin yerli üretim silahlar, toplar ve insansız hava araçlarıyla destan yazdığını belirterek, "Şu anda Afrin'de kahramanlarımız adeta bir destan yazıyor. Yerli üretim silahlarımızla, toplarımızla, insansız hava araçlarımızla, PKK, PYD, YPG ve DAEŞ teröristlerini bir bir temizliyorlar. Öyle birileri gibi 'iyi terörist, kötü terörist' oyunu oynamıyorlar. 'Terörist teröristtir' diyerek, Afrin'i bu pisliklerden arındırıyorlar" dedi.

'KALKINMADA 2023 HEDEFİNE HERKES SAHİP ÇIKTI'

Konuşmasında 11'inci Kalkınma Planı hazırlıklarına da değinen Bakan Elvan, bakanlık olarak yaklaşık 1 yıldır planın hazırlıklarını yaptıklarını, uzun vadeli stratejileriyle birlikte ülkeyi 5 yıl ve daha ötesine taşıyacak perspektif gözettiklerini söyledi. 11'inci Kalkınma Planı çerçevesinde 43 özel ihtisas komisyonu ve 34 çalışma grubu oluşturulduğunu anlatan Elvan, plana 12 bin kişinin katkı sağladığını, 20 bin vatandaşın önerilerini sunduğunu anlattı. Bakan Elvan, "Türkiye olarak 2023 hedefleri ortaya konuldu, toplumun tüm kesimi sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör herkes bu hedefe odaklandı. İşte önemli olan bu ve biz bunu başardık. Birlikte büyüyecek, güçlenecek ve kalkınmayı sağlayacağız. El ele omuz omuza vermeliyiz. Bu mücadeleyi birlikte gerçekleştirmeliyiz" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.