Tarihi gezide ilk kafileye Başkan Osman Zolan'dan uğurlama

Denizli 3 Nisan 2018 12:06
Videoyu Aç Tarihi gezide ilk kafileye Başkan Osman Zolan'dan uğurlama
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kültür gezisinde ilk kafile yola çıktı. Bu yıl Denizli il genelinde 18 bin kişinin yaralanacağı kültür gezisinde Bursa ve Çanakkale illeri ziyaret edilecek. İlk kafile bizzat Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından uğurlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 ila 75 yaşları arasında değişen vatandaşlar için tertip edilen Bursa-Çanakkale gezisinde ilk kafilenin 10 otobüsle yola çıktığı belirtildi. Denizli il genelinde 18 bin kişinin yararlanacağı gezide ilk kafileyi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bizzat kendi uğurladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kültür gezisinde ilk kafilenin Tavas, Serinhisar, Kale ve Beyağaç ilçelerinden 10 otobüsle birlikte yola çıktığı belirlendi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın uğurladığı ilk kafile Çanakkale ve Bursa'da tarihe tanıklık edecekler. Bursa-Çanakkale kültür gezisinden bu yıl 18 bin vatandaşımızın yararlanması bekleniyor.

Yolculuğun hemen öncesinde geziye katılanlara kısa bir konuşma yapan Zolan, "Büyük bedellerin ödendiği Çanakkale ile gezimiz başlıyor. Şehitleri ziyarete gidiyorsunuz. Bol bol dua etmekten geri kalmayın. Ezanlar okunurken bayrağımız dalgalanmaya devam ediyor. Onların sayesinde bu vatana sahibiz. Bu topraklar için can veren ecdadımıza gidiyorsunuz. Allah sizin yolunuzu açık etsin. Ziyaretiniz şimdiden kabul olsun." dedi.

Bursa ve Çanakkale Ziyaret Edilecek

Tarihi bu gezide ilk durak Bursa olacak. Bursa Ulu Cami’de kılınacak sabah namazının hemen ardından gezi programı Emir Sultan Külliyesi, Çelebi Mehmet ve Yeşil Türbe, Saat Kulesi, Kozahan Çarşısı, Orhan Gazi ve Osman Gazi’nin Tophane’deki türbelerinin ziyareti ile devam ederken ardından da Çanakkale'ye geçilecek. Gezi ikinci günde Lapseki’den feribotla Gelibolu yarım adasına geçildikten sonra tekne ile boğaz turu yapılacak. Bu esnada kafileye Çanakkale Savaşı anlatılacak. Gün boyunca rehber eşliğinde Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, 57. Alay ve diğer şehitliklere ziyarette bulunulacak.

Denizli Gezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.