Şehit dayısı Mehmetçiğe 1 aylık maaşını bağışladı

Yaşam 23 Mart 2018 21:25
Videoyu Aç Şehit dayısı Mehmetçiğe 1 aylık maaşını bağışladı
A
a

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde şehit dayısı olan 65 yaşındaki SSK emeklisi Hüseyin İçen, 1 aylık emekli maaşını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bağışlayarak herkesin övgüsünü kazandı.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde şehit dayısı olduğu belirlenen Hüseyin İçen adlı vatandaş 1 aylık maaşını Mehmetçiğe bağışlayarak gönülleri fethetti.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan şehit dayısı 65 yaşındaki Hüseyin İçen, 1 aylık maaşını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışladı. Pamukkale ilçesine bağlı Akköy Mahallesi'nde oturan ve SSK emeklisi olduğu belirtilen 65 yaşındaki Hüseyin İçen, Pamukkale İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu'nu makamında ziyarette bulunarak son aldığı emekli maaşını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamak istediğini söyledi.

Yaşananların üzerine kaymakamlık tarafından kendisine yardımcı olunan Hüseyin İçen, yetkililerin refakatinde banka aracılığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bin 570 lira olan emekli maaşını bağışladı. 1984 senesinde Hakkari'de şehit düşen Saadettin Çelik’in de dayısı olduğu belirtilen 65 yaşındaki SSK emeklisi Hüseyin İçen, terör örgütleri ile mücadelede büyük fedakarlık ortaya koyan Mehmetçiklerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini, maddi imkanları çerçevesinde bağış yapmak istediğini ve bununla beraber her türlü göreve hazır olduğunu da iletti.

Şehit Dayısından Mehmetçiğe Bağış

Hüseyin İçen'e sergilediği bu örnek davranışın ardından teşekkürlerini sunan Pamukkale İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, ülkemizde böyle çok sayıda örnek davranış sergileyen vatandaş olduğunu belirterek, "Milletimiz her zaman ve her koşulda dün olduğu kadar bugünde Mehmetçiğimizin yanındadır. Bu birlik ve beraberliği kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir." dedi.

SSK emeklisi Hüseyin İçen de, "Terör örgütleri ile gece gündüz mücadele eden Mehmetçiğimizin borcunu hiçbir şekilde ödemeye gücümüz yetmez. Bende kendi imkanlarım doğrultusunda bağışımı gerçekleştirdim. 65 yaşında olmama rağmen her türlü göreve hazır olduğumu belirtmek isterim." ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.