Sarayköy'de 500 Hektarlık Alana 830 Bin Fidan Dikimi

Denizli 21 Mart 2018 22:49
Videoyu Aç Sarayköy'de 500 Hektarlık Alana 830 Bin Fidan Dikimi
A
a

2017 yılında Sarayköy'de yaşanan orman yangını sonrasında yaklaşık 500 hektarlık alana 830 bin fidan dikimi Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve vatandaşların da katılımları ile devam ediyor.

Geçen sene Sarayköy'de çıkan orman yangınından sonra kül olan yaklaşık 500 hektarlık alana 830 bin fidan dikimi Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Orman yangınına müdahale esnasında yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden ve görev başında şehit olan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'de görevli Hüseyin Avcı'nın ismi de bu hatıra ormanına verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile 21 ila 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeni ile fidan dikim töreni vatandaşların da katılımıyla gerçekleştirildi.

"Ormanlarımıza Önem Vereceğiz"

Sarayköy ilçesine bağlı Tekkeköy Mahallesi yakınlarındaki alanda düzenlenen törende Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Orman Bölge Müdür Vekili Ahmet Demirci, Görev Şehidi Hüseyin Avcı'nın eşi Hacer Avcı ile çocukları Tuğçe ve Murat Avcı çok sayıda vatandaş, davetli ve çocuklar da yer aldı. Törende açıklama yapan Orman Bölge Müdür Vekili Ahmet Demirci, "Günümüzdeki en büyük felaketlerden biri olan küresel ısınmanın en büyük nedenlerinden biri de kuraklıktır. Ülkemizde son yıllarda ormanlara verilen önem daha da artmaktadır." dedi.

"Fidan Dikimi Devam Edecek"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, "Geleceğimizi daha da garanti altına almak için bir ağaç daha fazla dikme gayreti içerisinde olacağız. 3 Temmuz tarihinde çıkan yangın sonrasında Orman Bölge Müdürlüğü seferber oldu. Bizde üzerimize düşeni yaparak tüm ekiplerimizle yangına müdahalede bulunduk. Bu mücadeleye devam edeceğiz. Yok olan ağaçların yerlerine yeni fidan dikim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir olarak bu projenin de her zaman destekçisi olacağız. Fidan dikim törenimizi de her yıl gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Denizli Valisi Hasan Karahan da, "2016 yılında görevimin başına gelmeden önce bir orman yangını yaşadık. Görev başında şehit olan kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'ndaki şehitlerimizin de ruhları şad olsun. Vatanımıza 81 milyon evladımızla sahip çıkıyoruz." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.