PAÜ'de otizmli çocuklar adına etkinlik

Denizli 9 Nisan 2018 15:23
Videoyu Aç PAÜ'de otizmli çocuklar adına etkinlik
A
a

Pamukkale Üniversitesi'nde 4 gün boyunca devam edecek olan 'Otizm Eylem Planı' etkinlikleri kapsamında çeşitli aktiviteler düzenleneceği belirtildi.

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi'nde 'Otizm Eylem Planı' başlıyor. 4 gün boyunca devam edecek olan etkinlikler kapsamında çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Pamukkale Üniversitesi'nde 4 gün boyunca devam edecek olan 'Otizm Eylem Planı' başlıyor. Ülkemizin ilk Otizm Dostu Üniversitesi olarak bilinen Pamukkale Üniversitesi'nde 'Otizm Eylem Planı' etkinliklerinin yapılacağı belirtildi. Hedeflenen çalışmalar doğrultusunda Denizli'de hayata geçirilecek yeni projeler üzerinde durulacak.

PAÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru başkanlığında son olarak gerçekleştirilen toplantıda söz alan Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç açıklamasında, "Pamukkale Üniversitesi olarak özel çocuklarımız ile birlikte ailelerimizin yararına olacak bu projenin mutluluğu içerisindeyiz." dedi.

Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç tarafından imzalanan iş birliği çerçevesinde düzenlenen toplantıda öğretmenler, öğrenciler ve velilerden meydana gelen farklı hedef kitleleri oluşturuldu. Nisan ayı boyunca Denizli Otizm Derneği'nin katkıları sayesinde Pamukkale Üniversitesi'nde çeşitli etkinliklerinin düzenleneceği ifade edildi.

Prof. Dr. Erdinç Duru, "14 Nisan Cumartesi gününde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın katılımları ile çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Bu etkinliklere üniversitelerimizin yanı sıra aileler ve Denizlili vatandaşlar da davetli olarak katılabileceklerdir." ifadelerine yer verdi. 10 Nisan ila 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında konferans, film gösterimleri "Uçurtma Şenliği" ve "Tişört Boyama" gibi aktiviteler yer alacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.