PAÜ'de Mühendislik Fakülteleri'nde akredite heyecanı

Eğitim 29 Mart 2018 16:01
Videoyu Aç PAÜ'de Mühendislik Fakülteleri'nde akredite heyecanı
A
a

PAÜ Mühendislik Fakültesi, Tekstil Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri için MÜDEK tarafından akredite için değerlendirmelerin başladığı belirtildi.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından iki bölüm daha akredite edilmek doğrultusunda değerlendirme aşamasına alındı.

PAÜ Mühendislik Fakültesi, Tekstil Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri için MÜDEK tarafından değerlendirme süreci kapsamında bir takım başkanı, ikişer kişili bölüm değerlendiricisi ve bir öğrenci değerlendiricisi olmak üzere toplamda 6 kişiden oluşan değerlendirme ekibi ile birlikte 25 ila 27 Mart 2018 tarihleri arasında mühendislik fakültesi ve üniversitede bazı incelemeler gerçekleştirildi.

PAÜ'de Akredite Heyecanı

Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılıçarslan, Prof. Dr. Arzu Yaren, SKS Daire Başkanı Halil Tekin, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Halime Kaplan, Bilgi İşlem Daire Başkanı Şerife Cihangir, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Hüseyin Şahin, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürlüğü, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya ve Matematik Bölüm Başkanları görüşmeler gerçekleştiren heyet bunun yanında Pamukkale Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi, Merkezi Kütüphane, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, Merkezi Yemekhane ve Pilot Unlu Mamüller Tesisi’nde incelemelerine devam etti.

PAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek yaptığı açıklamasında, "40 yıldan fazla süredir eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden mühendislik fakültesinin 6 bölümü MÜDEK tarafından akrediteye uğramıştır. Akreditasyon işlemleri ile birlikte 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültemiz içerisinde yer alan bölümler kalite standartları çerçevesindedir. Bu yaşananlar pozitif gelişme göstermesinin yanında üniversitemizin tercih edilmesini de kolaylaştıracak. Üniversitemiz içerisinde yer alan fakülteler ile uluslar arası platformda da tanınırlığa kavuşacak. Bu süreçte bize destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.