Pamukkale turizmine Orta Doğu'dan yoğun ilgi

Denizli 30 Mart 2018 21:01
Videoyu Aç Pamukkale turizmine Orta Doğu'dan yoğun ilgi
A
a

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Orta Doğu ile birlikte Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinden gelen turizm acenteleri Denizli'de bir araya geldi.

Orta Doğu ile birlikte Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinden gelen turizm acenteleri Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından gerçekleştirilen organizasyonla Denizli'de Türk turizmciler ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Denizli'de Türk turizmciler ile gerçekleştirilen ikili görüşmelerde olumlu gelişmeler yaşandı. MENA ülkelerinin 27 farklı şehrinden olan turizm acenteleri, tur operatörleri ve gazeteciler "Termal ve Sağlık Turizmi" toplantısı adı altında Karahayıt'ta bulunan bir otelde Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türk Hava Yolları (THY), Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile özel sektör temsilcileri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Pamukkale Turizmine Can Gelecek

Toplantının sonrasında GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan gazetecilere bazı açıklamalarda bulunarak bu görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini söyledi. Denizli'nin MENA ülkelerinde tanıtımı için bu görüşmenin iyi olduğunu belirten Özgür Akdoğan, "GEKA adına Denizli'yi uluslar arası arenada tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. MENA ülkeleri adına buraya gelen seyahat acenteleri ile bir görüşme gerçekleştirdik. Başbakanlığımıza bağlı Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansımız ve Zafer Kalkınma Ajansımızla bu faaliyetlerin altına imzamızı attık. Pamukkalemizi tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz. Görüşmeler sonrasında bazı planlamalar yaptık. Özellikle termal ve kültür turizmi açısından bölgeye insan çekmeye çalışıyoruz. Hierapolis, Laodikya, Tripolis, Pamukkale gibi cennet bir bölgeye sahip olmanın bilincindeyiz. Amacımız bunların dışına da çıkmak." dedi.

Yaklaşık 9 senedir Karadeniz ve Trabzon'a çok sayıda turist çeken biri olarak tanınan Suudi Arabistan Turizm Bakanlığı Yatırım Danışmanı ve yatırımcı Abdülaziz Jaber'in Denizli'nin de turizm potansiyeli açısından yararlı olacağı belirtildi. Toplantının Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve davetlilerin yer aldığı bir yemekle sona erdiği ifade edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.