Pamukkale'de geleneksel mahalle maçları Nisan'da

Spor 31 Mart 2018 15:09
Videoyu Aç Pamukkale'de geleneksel mahalle maçları Nisan'da
A
a

Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Pamukkale 7. Futbol Şöleni İlkbahar Halı Saha Futbol Turnuvası'nda kura çekimi tamamlandı.

Pamukkale'de futbol şöleni bir kez daha başlıyor. Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Pamukkale 7. Futbol Şöleni İlkbahar Halı Saha Futbol Turnuvası start alıyor. Mahalleler arasındaki kaynaşmayı arttırmayı hedefleyen proje doğrultusunda turnuvanın kura çekiminin gerçekleştiği vurgulandı.

2015 senesinde Pamukkale Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen halı saha futbol turnuvası bu yıl 7. kez düzenlenecek. Dün çekilen kura sonuçlarında eşleşmeler belli olurken karşılaşmaların Nisan ayında oynanacağı belirtildi. Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası'na ilçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerden 2'şer takım yer alıyor. Bir yıl içerisinde iki kez düzenlenen turnuvanın son katılım tarihi 22 Mart'ta sona erdi.

Futbol Şöleni Başlıyor

Halı saha turnuvasında 31 mahalleden 44 takım şampiyon olmak için mücadele verecek. Zümrüt Mahallesi halı sahasında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, mahalle muhtarları ve takım temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen kura çekiminde eşleşmeler netlik kazanmış oldu.

Kura çekiminin hemen öncesinde açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Mahalleler arasındaki kaynaşmayı arttırmak için projemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. 2015 yılında ilk kez düzenlenen bu turnuvanın 7.'si bu yıl gerçekleştiriliyor. 31 mahalleden 44 takımın katılacak olması bizim için sevindirici. Biz her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Mahalleler arasında yaşanacak olan tatlı rekabetle birlikte bu turnuvayı geleneksel bir hale getirdik. Turnuva boyunca centilmenliğin ön planda olmasını umuyoruz. Mutlaka bir kazanan olacaktır. Bu konuda muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor. Turnuva finalini ise 4-5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

Pamukkale Halı Saha Turnuvası
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.