Otizmli öğrencilerden "Ölürüm Türkiyem"

Denizli 2 Nisan 2018 16:02
Videoyu Aç Otizmli öğrencilerden "Ölürüm Türkiyem"
A
a

2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü Denizli'de çeşitli etkinlikler kutlandı. Otizmli öğrencilerden oluşan mehter takımı "Ölürüm Türkiyem"i seslendirdi.

2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü Denizli'de düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Otizmli öğrencilerden oluşan mehter takımının seslendirdiği "Ölürüm Türkiyem" büyük alkış aldı.

Denizli'de 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü coşku içerisinde kutlandı. Ellerindeki mavi balonlarla yürüyüşe geçen otizmli çocuklar ile birlikte aileleri Denizli Valiliği'nden 15 Temmuz Şehitler Meydanı'na kadar geldi. Otizmli öğrenciler tarafından oluşturulan bando ekibi tarafından çalınan kortej esnasında "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" diyen vatandaşlar meydanı adeta inlettiler.

15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen etkinlik esnasında otizmli öğrencilere ait mehter takımı "Ölürüm Türkiyem" marşını seslendirdi.

Otizmli Öğrencilerden Mehter Takımı

Otizmli Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Söylemezo etkinlik kapsamında sevgi, sabır ve anlayış çerçevesinde otizmli öğrencilerin eğitime destek olacaklarını söyledi. Bu çocukların toplumda daha iyi bir yere sahip olmaları için en güzel tedavi yöntemlerini uygulayacaklarını ifade etti.

Mehmet Söylemezo açıklamasında, "Böylesine bir günde hep beraber olmak gerçekten çok sevindirici. Bu çocuklarımızın anneleri ve aileleri çok büyük zorluklar çekiyorlar. Çocuklarına verilen imkanlarla neler yapabileceklerini bizlere gösterdiler. Bu çocuklar bizim evlatlarımız ve onlara sahip çıkmalıyız. Devletimizin imkanları ile bunu başaracağımıza inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından tören mavi balonların havaya salınması sonrasında son buldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.