Otizm ayında uçurtma şenlikleri sona erdi

Denizli 15 Nisan 2018 19:12
Videoyu Aç Otizm ayında uçurtma şenlikleri sona erdi
A
a

Türkiye'nin otizm üniversitesi olarak bilinen Pamukkale Üniversitesi'nde farkındalık ayında gerçekleştirilen etkinliklerde uçurtma şenlikleri son buldu.

Ülkemizin ilk otizm üniversitesi olarak bilinen Pamukkale Üniversitesi'nde farkındalık ayında gerçekleştirilen etkinliklerde uçurtma şenlikleri sona erdi.

PAÜ Eğitim Fakültesi ile Genç Eğitimciler Topluluğu ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Toplulukları ile beraber otizm farkındalık etkinlikleri projesinde konferans, açık hava film gösterimi, tişört boyama ve uçurtma şenlikleri düzenlendi.

İlk olarak 10 Nisan tarihinde PAÜ Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu içerisinde Burcu Bilik, Şükrü Çarkıt ve Nuray Sazak'ın katıldığı konferans düzenlendi. 11-12-13 Nisan tarihlerinde PAÜ 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Açık Hava Anfisi'nde filmler gösterime girdi.

Uçurtma Şenlikleri Sona Erdi

14 Nisan tarihinde ise PAÜ Rektörlüğü önündeki alanda uçurtma şenlikleri yapıldı. Uçurtma şenliğinin yanı sıra tişört boyama, resim ve oyun hamuru, yüz boyama, köpük baloncuk gibi etkinlikler de yer aldı.

Şenliğe PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, PAU Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Halil Tekin ile birlikte çok sayıda davetli de katıldı.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.