Öğrencilerden Teknoloji Sergisi

Denizli 2 Şubat 2019 15:38
Videoyu Aç Öğrencilerden Teknoloji Sergisi
A
a

Pamukkale Üniversite’nin destekleri ile liseli öğrencilerin 3D yazıcı kullanarak tasarladıkları tekstil ürünleri sergiledi.

PAÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Ayşe Özkal’ın yürütücülüğünü üstlendiği TÜBİTAK destekli ‘‘Denizli’de Tekstil Kültür ve STEAM ile Harmanlanıyor’’ adlı projenin kapanış toplantısında projeye katılım gösteren liseli öğrencilerin 3D yazıcı kullanarak tasarladıkları tekstil ürünleri sergilendi.

Lise öğrencilerinde yenilikçi uygulamaların, moda ve tasarımcı düşünmenin ve çok disiplinli çalışmaların önemi konusunda farkındalık oluşturmak, Buldan’ın geleneksel kumaşlarını tanıtmak ve tekstil alanına ilgi uyandırarak Tekstil Mühendisliği Bölümü’nün tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Ayşe Özkal tarafından hazırlanan ‘‘Denizli’de Tekstil Kültür ve STEAM ile Harmanlanıyor’’ projesinin kapanış toplantısı Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Müstakil İşadamları Derneği Denizli Şube Temsilcileri, farklı fakültelerin dekanları, projeye katılım gösteren liselerin müdürleri ve öğretmenleri, projenin ekip üyeleri, projeye katılım gösteren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarını sırasıyla projenin yürütücüsü Öğr. Gör. Ayşe Özkal, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan gerçekleştirdi. Toplantının sonunda projeye destek veren tüm proje ortaklarına, katkı ve desteklerinden dolayı proje ekibine, projeye katılan liselerin müdürlerine plaket ve teşekkür belgeleri takdim edilmesinin ardından, Mühendislik Fakültesi Fuaye Alanı’nda projenin gerçekleştirdiği tarihler arasında projeye katılım gösteren lise öğrencilerinin yerli üretim 3D yazıcılar kullanarak Buldan bezine bastıkları çalışmaların yanında batik boyama, el dokuma gibi ürünler de sergilendi.


Üniversite –Sanayi ve Üniversite-Kamu İşbirlikleri Olan Multidisipliner Bir Proje

Multidisipliner çalışmaları içeren  TÜBİTAK destekli Projeye Buldan Belediye Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi’nin verdiği destek ile birlikte Denizli’de 3D yazıcı imalatı yapan ROBOTURK ve Pamukkale Teknokent A.Ş. firmalarından Etkin Teknolojiler’in de katkıda bulunduğu projede alanlarında uzman olan Öğr. Gör. Mete Okan Erdoğan, Dr. Öğr. Üyesi Nezahat Belen, Bilişim Öğretmenleri Seyfullah Olgun ve Ahmet Kaçar, Mustafa Ali Güner, Serhat Duras, Egemen Mert eğitmen olarak görev aldı.

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.