Nihat Zeybekci'den Kılıçdaroğlu'na "Ayaküstü 40 yalan" göndermesi

Denizli 31 Mart 2018 16:45
Videoyu Aç Nihat Zeybekci'den Kılıçdaroğlu'na "Ayaküstü 40 yalan" göndermesi
A
a

Denizli'de AK Parti'nin Merkezefendi Kadın Kolları Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'ne katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci gündemde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na adeta patladı.

Denizli'de AK Parti'nin Merkezefendi Kadın Kolları Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'ne katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, teşkilat üyeleri ve belediye başkanları ile bir araya geldi. Kadınların ekonominin yanı sıra iş gücündeki önemine değinen Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da öz eleştiri de bulundu.
 
AK Parti ile birlikte ülkemizdeki kadınların iş dünyasındaki yerinden bahseden Nihat Zeybekci, katılım oranının yüzde 35 seviyelerine geldiğini belirterek bunu daha da yukarı çekeceklerini söyledi.
 
Nihat Zeybekci, "Bu yıl ülkemiz yine tahminlerin oldukça üzerinde bir büyüme evresine girdi. Artık kadınlarımızın da ekonomi de söz sahibi olması için elimizden geleni yapacağız. Şu ana kadar AB ortalamasının üzerine çıkamadık. Erkeklerin katılım oranı son rakamlara göre yüzde 72 seviyelerinde. AK Parti ile kadınlarımızın iş dünyasındaki yeri yüzde 35 seviyelerine kadar geldi. Son 15 yılda biz bunu başardık. Ancak bu seviyeleri daha da yukarı çekmeyi kendimize hedef haline getirdik."

Nihat Zeybekci'den Eleştiri

"Şu ana kadar en çok kadın çalışanımız Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde yer alıyor. Tıp dünyasında bu oran oldukça az. Siyasette ise neredeyse yok denecek kadar az. Bunun için de çalışacağız." dedi.
 
Konuşmasının sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Nihat Zeybekci, "Onlarda yalanın bir sınırlaması yok. Yalanlarında metre bile kullanmıyorlar. Kılıçdaroğlu'nu Meclis'te herkes dinlemiştir. Vallahi billahi ben ülkemizdeki siyaset adına utandım. Bir siyasetçinin bunları söylemesi ve ayaküstü 40 tane yalan söylemesi ve daha sonrasında da inkar etmesi utanç verici. Ama bunlar bitecek." ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.