MHP'liler, Erdoğan'a oy verecek mi?

Denizli 19 Mart 2018 13:19
Videoyu Aç MHP'liler, Erdoğan'a oy verecek mi?
A
a

MHP'liler, Erdoğan'a oy verecek mi?

 
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurultayında bir detay dikkat çekti. Bazı basın yayın organları, parti içinde bugüne kadar çok bilinmeyen ve öngörülemeyen bir eğilimin olduğunu iddia etti. İddiaya göre, MHP içinde AKP ile ittifaktaki partisine oy verecek ama cumhurbaşkanı adayı olarak Erdoğan'a oy vermeyecek bir seçmen grubu var. Bu seçmen grubunun azımsanmayacak bir oranda olduğu tahmin ediliyor.

Bizde, Denizli’deki bazı MHP’lilere sorduk; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecek misiniz? Çevrenizdekiler, parti tabanının tavrı ne olur?”

Aldığımız ilginç yanıtlar oldu. İsminin açıklanmasını istemeyen bazı MHP’liler, “Genel merkezimizin adayı Erdoğan. Ülkemizin çıkarı için Erdoğan’a oy veririz” derken, bazıları ise, “İttifaka oy veririm ama Erdoğan’a oy vermeyi düşünmüyorum. MHP’nin cumhurbaşkanı adayı yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminde boşa oy veririm ya da Meral Akşener’e oy verebilirim” değerlendirmesi yaptı.

Manisa’nın Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde, “İttifak tabanda yok” açıklaması yapmıştı. MHP kanadından ise, “Bizde taban yoktur, dava arkadaşlığı vardır” yorumu gelmişti.
 
 
1000
icon
Turgay . C 19 Mart 2018 15:57

Bizde dava arkadaslik, dostlugu var diyenlere bir soru bahsi gecen dava ne savasi? Ne. Benim irkima düsmanlik güden sözüm ona milliyetciligi ayak altina alma edepsizligini iddia edebilecek ne oldugu kim oldugu belli olmayan bir Türk düsmanina destek vermek hangi dava

0 1 Cevap Yaz

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.