Meteoroloji'den gece saatlerinde Denizli'ye şiddetli yağış uyarısı

Denizli 28 Mart 2018 18:11
Videoyu Aç Meteoroloji'den gece saatlerinde Denizli'ye şiddetli yağış uyarısı
A
a

Meteoroloji'den akşam saatlerinde Denizli için şiddetli yağmur uyarısı geldi. Yağmurun özellikle gece saatlerinde daha da şiddetlenmesi bekleniyor.

Denizli için Meteoroloji'den akşam saatlerinde şiddetli sağanak yağış uyarısı geldi. Özellikle gece saatlerinde etkili olacak yağışların yarın (29 Mart) öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre yurdumuz bu akşam Akdeniz üzerinden gelen şiddetli yağışın etkisi altına girecek. Bu akşam başlayacak olan yağışlar ile birlikte yurdun dört bir tarafında olumsuz hava şartları görülebilecek. Yağışların özellikle Marmara'nın batısında etkili olması beklenirken Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Sakarya, Kocaeli, Denizli ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli Antalya, Mersin ve Adana'da çok kuvvetli ve şiddetli olması tahmin ediliyor.

Denizli'de Gece Saatlerine Dikkat

Yağışların yarınla birlikte 30 Mart Cuma gününde ülkemizi tamamen terk etmesi beklenirken mevsim normalleri üzerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarının yarından itibaren 8 ila 12 derece arasında azalması bekleniyor. Sıcaklıkların yağışların Cuma günü ülkemizi terk etmesi ile birlikte yeniden artacak. Kuvvetli yağışlar ve fırtınanın getireceği olumsuz hadiselere karşı vatandaşların daha dikkatli olmaları da isteniyor.

Hava Durumu Denizli

Bu akşam saatlerinden itibaren Denizli'de görülmesi beklenen sağanak yağışların bu gece saatlerinden sonra şiddetini daha da arttırarak devam etmesi ve yarın öğle saatlerinden sonra bölgeyi terk etmesi bekleniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.