Meral Akşener: İradenize boyun eğdim

Genel 12 Ağustos 2018 13:13
Videoyu Aç Meral Akşener: İradenize boyun eğdim
A
a

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda açılış konuşması yapan Meral Akşener, salondakilere seslenerek yeniden bir diriliş içerisine girdiklerini hatırlattı.

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda açılış konuşması yapan Meral Akşener, salondakilere seslenerek yeniden bir diriliş içerisine girdiklerini söyledi. Akşener'in bazı soruları salonda alkışlarla karşılandı.
 
İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nı izlemeye gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alınırken Akşener'in ilk konuşmasına atılan sloganlar dikkat çekti. Akşener'in kurultaydaki konuşmasında "Kararınıza teslim oldum. Görev, töre gereğidir. Töre konuştu, han sustu. İradenize boyun eğdim. 'Gel' dediniz, geldim. Şimdi buradan salondakilere sormak istiyorum: Eteğinde taş kalan var mı?" dedi.
 
"Baki bir iş yapmak istiyorsanız faniye bel bağlamayın. Biz adalete,doğruluğa gönül verdik. Yola çıkarken bir iddia koyduk ortaya. Başaracağız dedik. Bunu söylerken sırtımızı bir yere dayamadık. Kimseye bir zafer garantisi falan da vermedik. Yine söylüyorum. Başaracağız. Veda niyetine 'Ben sizi çok sevmiştim' demiştim. Sözümü bana karşı kullandınız, elimi ayağımı bağladınız. 'Biz seni çok sevdik' dediniz. Kararınıza teslim oldum. İradenize boyun eğdim. Gel dediniz geldim."
 
"Türkiye memleketi beslemek yerine birbirini besleyen siyasiler yüzünden bu hale geldi. İYİ Parti toplumu iki karşıt görüşe sıkıştıranlara karşı haklı bir 3. yol olarak sahne aldı. Kazananı baştan belli kamplar çatışması şeklindeki seçim düzeni artık işlemeyecek. Bu kamplaşmaya son vereceğiz." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.