Mart ayında Denizli'de ihracatta büyük artış!

Denizli 2 Nisan 2018 16:28
Videoyu Aç Mart ayında Denizli'de ihracatta büyük artış!
A
a

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Mart ayı rakamları ışığında Denizli'de ihracat yüzde 17 artış göstererek 314 milyon dolar oldu.

Denizli'nin Mart ayı ihracat rakamları açıklandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Mart ayı rakamlarına göre Denizli'nin ihracat performansındaki artışın devam ettiği gözlemlendi.

Türkiye'nin ihracat rakamlarında kırılan rekorların ardından en yüksek seviyeler Mart ayında ortaya çıktı. Yaşanan önemli gelişmede aylık ihracat rakamları 15 milyar dolar sınırını geçti. Mart ayı içerisinde ülkemizdeki ihracat yüzde 11,5'lik artışla 15 milyar 106 milyon dolar olurken bu rakamlar yılın ilk 3 aylık dönemine de yansıdı. Ülkemizdeki ihracat Ocak-Şubat-Mart ayı toplamında yüzde 10,4'lük artışla 40 milyar 726 milyon dolar olarak gerçekleşti.

TİM tarafından açıklanan rakamlara göre Denizli ihracatında da artış olduğu gözlemlendi. Denizli'de ihracat Mart ayında yüzde 17 artış göstererek 314 milyon dolar oldu. Bu yılın ilk çeyreğinde toplam rakam Denizli'de yüzde 19,5'lik artışla 834 milyon doları buldu.

İhracat Rakamlarında Artış

Geçtiğimiz hafta içerisinde 2017 yılının büyüme rakamları açıklanmış ve yüzde 7,4 oranındaki artış yüzleri güldürmüştü. Bu büyüme oranı ile G-20'de ülkemiz zirvede yer alırken Almanya, ABD, Çin ve Hindistan gibi devler geride bırakılmıştı. 2017'deki rakamlar ülkemiz adına ihracat sektörüne de yansımıştı.

TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert, ihracatta bu yılda da yeni rekorlar kırılacağına inandığını ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.