TV Programları Hayatımızı Nasıl Etkiler?

11 Mayıs 2018 19:29
A
a
Televizyonun boş zamanlarımızı harcama şeklimiz üzerinde büyük etkisi vardır. Daha çok  televiyon izlemek, gençleri yetişkinlere göre daha çok etkilemektedir. Uzmanlar,  televizyonun boş zamanlarımızı çok fazla aldığını iddia ediyor, böylece aile sohbetleri, okuma, alıştırma vb. dğer etkinlikler için zamanımız kalmıyor.
 
Televizyon, aynı zamanda bize gerçek olmayan bir dünya gösteriyor. Televizyon,, bizi dünyanın gerçekte olduğundan daha da şatafatlı ve muhteşem veya daha dehşetli olduğunu düşünmeye teşvik ediyor. Televizyon aracılığıyla zengin insanların göz alıcı hayatını izliyoruz ve bizden daha iyi koşullarda yaşadıklarını, daha mutlu olduklarını üzüntü ile kabulleniyoruz. Ancak tabii ki, sadece kötü tarafları ile sınırlı kalmıyor. Belgeseller ve bilgi programları, doğa, çevremiz ve politik olaylar hakkında bize bilgi veriyor ve bu da televizyonun iyi yönlerini sergiliyor.
 
Televizyonun siyaset üzerinde büyük etkisi vardır. Seçim yıllarında, adayların tartışmaları, konuşmaları ve kampanya haberleri neredeyse her gün yayınlanir. Siyasi partiler, görüşlerini sunmak ve izleyicilere fikir vermek için televizyon süreleri satın alıyorlar.
 Bir diğer taraftan, televizyon sayesinde bazı sporlar, gençler arasında daha büyük bir  popülerlik kazanmış durumda ve bu sayede daha fazla insan bu spor dallarına ilgi gösteriyor.
 
İster beğenelim, ister beğenmeyelim , televizyon hayatımızı, yaşama şeklimizi değiştriyor. Televizyon şovlarından belgesellere, haber programlarına ve filmlere kadar tüm yayınlanan öğeler, bizlere eğlence ve bilgi kaynağı sağlar. Televizyonda yayınlanan haberler, dünyanın her köşesinden bize faydalı veriler sunuyor ve aynı zamanda, gitmek istediğimiz ancak gidemediğimiz yerleri ve deneyimleme şansımızın olmadığı olayları da bizlere gösteriyor.
 
Ama bununla birlikte, televizyon karşısında çok zaman harcarız. Hatta o dereceye gelir ki, artık bu bir bağımlılık olur. Çoğu kişi, uzun süre televizyon izlemek ve bununla birlikte yemek yeme durumundan dolayı obeziteye yakalanır. Ancak, günün çoğu saatini televizyona harcamak yerine, bunu dengede tutmak ve dışarı çıkıp, çeşitli aktiviteler yapmak, en azından temiz hava almak, sağlığımız açısından daha iyi olur.  En azından, televizyon karşısında geçirilen zaman boyunca, daha eğitici programlar izlemek size daha çok fayda sağlar.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.