Mahallenin sevilen köpeğine taziye köşesi

Denizli 15 Temmuz 2018 17:18
Videoyu Aç Mahallenin sevilen köpeğine taziye köşesi
A
a

Denizli'nin Çivril ilçesi eski Hal Sokağı'nda yaşayan ve esnafların baktığı sokak köpeğinin ölmesi üzerine esnaf taziye köşesi hazırladı.

Denizli'de yaşadığı sokağın maskotu olan köpeğin ölmesi üzerine mahallede esnaf taziye köşesi hazırladı.

Denizli'nin Çivril ilçesi eski Hal Sokağı'nda yaşayan ve esnafların baktığı sokak köpeği ölünce mahalleli ve esnaf hemen harekete geçti. Oluşturulan taziye köşesi ile alışveriş için sokağa gelen ve köpeği göremeyen vatandaşlar köpeğin önünde uyuduğu iş yerinin camına onun resimlerini asarken, hazırladıkları afişleri de camlara yapıştırdı.

Küçüklüğünden beri sokak esnafının bakarak büyüttüğü köpeğin sabah saatlerinde öldüğünü gören Alper Eren, "Köpeğimizi sabah sokakta göremeyince biraz araştırdık. Öldüğünü görünce belediyeye haber vererek kaldırttık." dedi. Köpeğin mahalle esnafı ve sokağa gelen vatandaşlar tarafından çok sevildiğini ve sürekli beslendiğini belirten Eren, "Rengi ve kilosuyla çok sevimli bir köpekti. Alışverişe gelenler mutlaka onu severlerdi. Esnafta elleriyle beslerdi. Aşırı kiloluydu, hareket etmekte zorlanıyordu. Muhtemelen bundan dolayı hayatını kaybetti." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.