Maaşları Ne Kadar Olacak?

Ekonomi 3 Temmuz 2018 11:52
Videoyu Aç Maaşları Ne Kadar Olacak?
A
a

Enflasyon rakamlarını TÜİK açıkladı.Açıklanan enflasyonun ardından emekli ve memurların zam oranları meralak bekleniyordu. Emekli ve memurların alacağı zam ne kadar?

TÜİK enflasyon verilerini açıkladı. Memur ve emekli maaşlarına yansıyacak zam oranı belli oldu. 1 Temmuz’dan itibaren memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı belirlendi.  .

TÜİK'in enflasyon verilerini açıklamsının hemen ardından Memur ve Emeklilerin maaşlarına yansıyacak olan zam miktarı merakla beklenirken, zam oranlarıda açıklandı.Bir Temmuzdan itibaren geçerli olacak zamlı maaşların enflasyon farklrı belirlendi. 6 Aylık enflasyon rakamının yüzde 9,17 olmasının ardından memur ve emekli maaşlarına yüzde 5,17 puan enflasyon farkı ekleneceği bildirildi.


 

Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı.

Enflasyon beklenenin üzerinde aylık yüzde 2,61 artış gösterdi. 6 aylık rakamların açıklanması sonrası memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı da belli oldu. TÜFE’deki 6 aylık artış yüzde 9,17 olarak kaydedildi.

Sene başında yüzde 4 zam alan memur ve memur emeklileri zamdan yüzde 5,17 puan fazla olan enflasyon farkını temmuz ayında alacak. Temmuzda yansıtılacak toplam zam enflasyon farkı ve artı olarak daha önce kararlaştırılan yüzde 3,5 olacak. Yani maaşlar yüzde 9’a yakın zamlanmış olacak.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.