Kültür gezisinde 5. kafile yolda

Denizli 16 Nisan 2018 12:55
Videoyu Aç Kültür gezisinde 5. kafile yolda
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bursa-Çanakkale kültür gezisinde 5. kafile yola çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 ila 75 yaş arası vatandaşlar için düzenlenen Bursa-Çanakkale gezisinde 5. kafile de uğurlandı. Denizli il genelinde yaklaşık 18 bin kişinin yararlanması beklenen kültür turunda 5. kafile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından uğurlandı ve kafile yola koyuldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezisinde 5. kafile yola çıktı. Denizli'nin Pamukkale ilçesinden 10 otobüs ile yola çıkan kafileyi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan uğurladı. Kahramanlık destanlarının baş gösterdiği Çanakkale ve Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan Bursa'yı ziyarette bulunacak olan kafiledekiler Osman Zolan ile tek tek selamlaştı.

5. Kafiye Yolda

Osman Zolan, "Önce Bursa'ya gidiyorsunuz. Buradan dan Ulu Cami'ye giderek buradaki tüm güzellikleri göreceksiniz." dedi. Zolan konuşmasının devamında, "Çanakkale'de ecdadımız ile tanışacaksınız. Denizlimiz ve ülkemiz için dua etmeyi unutmayalım. Allah'ım bizi birbirimizden ayırmasın. Yarınlarımız her zaman güzel olsun. Şehitlerimize bizlerden selam götürün. Yolunuz her daim açık olsun." ifadelerini kullandı.

Bursa'daki ilk gün gezisinde; Bursa Ulu Cami’de kılınacak sabah namazının ardından, Emir Sultan Külliyesi, Çelebi Mehmet ve Yeşil Türbe, Saat Kulesi, Kozahan Çarşısı, Orhan Gazi ve Osman Gazi’nin Tophane’deki türbeler ziyaret edilecek. Çanakkale'deki ikinci günde ise Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, 57. Alay ve diğer şehitlikler ziyaret edilecek.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.