Konkordatoya Çelme Atabilecekler mi?

Denizli 28 Mayıs 2019 09:33
Videoyu Aç Konkordatoya Çelme Atabilecekler mi?
A
a

Denizli'nin Dev Market Zinciri İçin Yeni Karar. Denizli’de daha önce konkordato ilan eden Pekdemir ailesinin fertlerinden Cemal Pekdemir ve oğulları için verilen konkordato süresi uzatıldı.

Denizli’nin en büyük marketler zincirinden birisi olan Pekdemir Çiftliği’nin sahibi Cemal Pekdemir ve oğulları için daha önce verilen 3 aylık konkordatonun süresi uzatıldı.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi yapılan incelemelerin ardından Cemal Pekdemir başta olmak üzere Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir’e 22 Mayıs’tan başlamak üzere verilen sürenin 1 yıl uzattı.

Komiser Heyet Görevi Sürdürecek

Pekdemir ailesi için görevlendirilen geçici komiser PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Öz’ün görevinin bu süre içerisinde devam etmesine karar verildi. Öte yandan Cemal Pekdemir’in sahibi olduğu Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili verilen geçici koruma kararı da 1 yıl süreyle uzatıldı. Mahkeme geçici komiser olarak Av. Fatih Emir, SMMM Selim Suat Tiyekli, SMMM İsmail Sarıoğlu'nun görev ve yetkililerin devam etmesine karar verdi.

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.