Japon geline Denizli'de Türk geleneklerine göre düğün

Denizli 14 Temmuz 2018 11:57
Videoyu Aç Japon geline Denizli'de Türk geleneklerine göre düğün
A
a

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Japon gelin Seika Aikawa ile muhteşem bir düğünle evlenen Tahsin Serçal, Türk gelenekleriyle dünya evine girdiler.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Japon Seika Aikawa ile dünya evine giren Tahsin Serçal, Türk geleneklerine göre yapıldı. Japonya'da Türk restoranında müdürlük yapan 30 yaşındaki Tahsin Serçal ile yaklaşık 2,5 yıl önce müşterisi olan 24 yaşındaki Japon Seika Aikawa ile önce arkadaş oldu.

Kısa bir süre sonra arkadaşlıklarını ilerleten ikili daha sonrasında evlilik kararı aldı. Japonya'da Türk usulüne göre kız isteme merasiminin yapılmasının hemen ardından Denizli'nin Pamukkale ilçesinde bir düğün salonunda kına gecesi tertip edildi. Düğünde davetliler tek tek karşılanırken Japon gelin Aikawa'nın misafirlere karşı samimi tavrı dikkatlerden kaçmadı. Düğün önce damat Serçal ile gelin Aikawa'nın dans etmesi ile başlarken gelin Aikawa'nın sağ avucuna kına yakıldıktan hemen sonra pasta kesildi.

Damat Tahsin Serçal ilk açıklamasında teyzesinin oğlu Özgür Küçük sayesinde Japonya'ya gittiğini söylerken onunda Japon Maria Küçük ile evli olduğunu söyledi. Japonya'da Türk restoranında müdürlük yaptığı sırada Seika Aiwaka ile tanıştığını belirten Serçal, bir süre arkadaş olduktan sonra ona aşık olduğunu ifade etti.

Denizli Düğün

JAPON GELİNDEN İTİRAF

Ailesinin bu duruma ilk başta şaşırdığını ama daha sonra herkesin rızasını alarak evlilik kararı aldıklarını belirten Serçal, "Seika ilk olarak Türkiye'ye geldiği zaman Türk örf ve adetlerini öğrendi. Japonya ile Türkiye'nin gelenek ve görenekleri arasında fazla bir fark bulunmuyor. Seika'nın ailesi de buraları çok sevdi. Burada gelenek ve göreneklerimize göre düğün yaptık." dedi.

Japon gelin Seika Aiwaka ise "Tahsin ile kahve içerken tanıştık. Kısa sürede arkadaşlığımız büyük bir aşka dönüştü. Sonunda evlenme kararı aldık. Ailemde ilk olarak çok şaşırdı ama Tahsin'i tanıyınca çok mutlu oldular." dedi. Ailesinin Türkiye'yi çok sevdiğini anlatan Aiwaka, burada Türk müzikleri ile dans etmenin çok keyifli olduğunu söyledi.

Japonya'da kaplıcada çalıştığını dile getiren Aiwaka, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Pamukkale ve Karahayıt bölgesinin de çok güzel olduğunu iletti.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.