Jandarma'dan il ve ilçe gençlerine seminer

Denizli 16 Mart 2018 12:15
Videoyu Aç Jandarma'dan il ve ilçe gençlerine seminer
A
a

Jandarma'dan il ve ilçe gençlerine seminer

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü VE Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen “Motosiklet Kazalarını Azaltma ve Kazalarda Ölüm/Yaralanma Riskinin Düşürülmesi Projesi” kapsamında düzenlenen seminerlere devam ediliyor.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünün yaptığı analizler sonucunda motosiklet kazalarının Acıpayam, Çameli ve Serinhisar ilçelerinde yoğunlaştığı, son beş yıl içerisinde 1.024 motosiklet kazasının meydana geldiği, seminer faaliyetlerinin yürütüldüğü bu ilçelerde meydana gelen (24) kazada (13) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, hayatını kaybedenlerin ise özellikle genç yaştaki öğrenci ve vatandaşlarımızdan oluştuğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda; kazaların ve can kayıplarının önlenebilmesi maksadıyla planlanan ve 13.03.2018 tarihinde, Serinhisar ilçesinde bulunan Yatağan Lisesi’nde icra edilen seminere Vali Hasan KARAHAN ziyarette bulundu. Seminere katılan öğrencilere trafiğin ve kurallara uymanın önemi ve alınacak tedbirler hakkında bilgi veren sayın vali, yapılan çalışmalar hakkında seminer veren personelden bilgi alarak, yetkililere teşekkür etti.

Aynı kapsamda; 15.03.2018 günü, Acıpayam ilçesi Kız Meslek Lisesi’nde Denizli Güvenli Sürüş Kontrol Sistemi Platformu üyelerinin de katılımı ile seminerlerine devam eden Jandarma, her seminerde olduğu gibi seminer esnasında, standart dışı bir kaskın bir metre yükseklikten aşağıya bırakıldığında ne kadar kolay kırıldığını gösterirken, eğitmen tarafından yöneltilen soruları doğru bilen katılımcılara standartlara uygun kask, motosiklet eldiveni ve gece görünürlüğü arttırıcı reflektifli yelekler hediye edilmiştir.

Proje ile birlikte; motosiklet sürücülerinin bilinçlendirilerek, kask takma alışkanlığı kazandırılması, reflektifli yelek giyilerek özellikle gece şartlarında görünürlüklerinin arttırılması, güvenli sürüş bilincinin kazandırılması, sonuç olarak kazaların ve bu kazalardaki can kayıplarının en aza indirgenmesi amaçlanmaktadır.

Bu proje kapsamında toplam (20) seminer planlanmış olup, ilerleyen tarihlerde (8) lisede ve (5) mahallede daha seminer faaliyeti icra edilecektir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.