İttifak ne yapacak

Yaşam 21 Şubat 2018 17:11
Videoyu Aç İttifak ne yapacak
A
a

İttifak ne yapacak

Araştırma şirketi Piar'ın yaptığı araştırmaya göre;

şu anda seçim olsa MHP barajın altında kalırken, İYİ Parti ve HDP barajı aşıyor.

Ankete göre; İYİ Parti ve HDP' nin de barajı geçmesiyle, Ak Parti 600 sandalyeli Mecliste 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor. Halkın çoğunluğu medya ve yargıya güvenmiyor. Son ankete göre; Kararsızlar dağıtıldığında Meclis'e 4 parti giriyor. MHP barajın altında kalıyor. İYİ Parti ve HDP'nin de barajı geçmesiyle, Ak Parti 600 sandalyeli Meclis'te 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

AK Parti ve MHP nin ittifak yapması halinde hangi partiye oy verirsiniz sorusuna seçmenin yüzde 45.2 si "Oyumu ittifaktan yana kullanırım'' diyor. AK Parti-MHP ittifakı yüzde 45.2 ye göre 290 milletvekili, hayır bloğundaki partiler ise, 310 milletvekilliği kazanıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura Erdoğan ile CHP adayı kalabiliyor.

Meral Akşener de potada. Suriye politikasına destek yüzde 39.1 iken, Afrin operasyonu yüzde 70.8 oranında destek görülüyor. "OHAL olmadan da FETÖ ile mücadele edilir'' diyenler çoğunlukta. Her 3 kişiden 2 si OHALin , ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor. Her 5 kişiden sadece 1'i yargıya güveniyor. Halkın yüzde 82.9'u ise, medyaya güvenmiyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.