İstanbul seçimleri yenileniyor

Siyaset 6 Mayıs 2019 19:33
Videoyu Aç İstanbul seçimleri yenileniyor
A
a

YSK İstanbul Kararını Verdi. YSK İstanbul Kararını merakla bekleniyordu. Ak Parti tarafından yapılan seçimin yenilenmesi itirazı bugün karara bağlandı.

AKP ve MHP'nin YSK temsilcileri, twitter hesaplarından eş zamanlı yaptıkları açıklamalarda, YSK'nın seçimlerin yenilenme kararı vereceğini söylediler.

AKP ve MHP'nin YSK temsilcileri İstanbul'da seçimlerin yenilenme kararı alındığı ileri sürdüler.

AKP YSK temsilcisi Recep Özel ve MHP YSK temsilcisi Kürşat Türker Ercan, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada seçimlerin yenileneceğini ileri sürdüler

Recep Özel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seçimlerin iptal edildiğini duyurdu. Özel, mesajında, “İstanbul seçimleri yenileniyor. Hayırlı olsun…” ifadelerini kullandı.

İstanbul İçin Yeni Seçim Ne zaman?

Alınan bilgilere göre İstanbul için yeni seçim tarihi 7 Temmuz 2019.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin bitmesinden sonra en çok tartışılan il İstanbul oldu. Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı ama AK Parti seçimlerin yenilenmesi için Olağanüstü İtiraz hakkını kullandı. 

Ak Parti'nin son itiraz hamlesinin sonucu bugün YSK Başkanı Sadi Güven'in yapacağı açıklama ile belli olacak. Cuma günü yapılması beklenen açıklama 06 Mayıs 2019'a ertelenmişti.

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.