İŞKUR'dan İşbaşı Eğitim Programıyla yeni iş imkanları

Ekonomi 28 Mart 2018 22:46
Videoyu Aç İŞKUR'dan İşbaşı Eğitim Programıyla yeni iş imkanları
A
a

Denizli'de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından başlatılan "İşbaşı Eğitim Programı" sayesinde şu ana kadar 30 kişinin iş sahibi olduğu ifade edildi.

Denizli'de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından başlatılan "İşbaşı Eğitim Programı" sayesinde bu zamana kadar toplamda 30 kişinin iş sahibi olduğu belirlendi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada işe başlaması beklenen kişilerin işi öğrenecekleri zaman boyunca sigorta ve maaş giderlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağı ifade edildi.

İŞKUR'dan İş İmkanı

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü açıklamasında, "İŞKUR bu program sayesinde katılımcılara her gün için toplamda 61,65 lira aylık ödeme gerçekleştirecek. İş kazası ile birlikte meslek hastalığı ve genel sağlık sigortası giderleri de bu program süresi boyunca İŞKUR tarafından karşılanacak."

"İmalat sektörü içerisinde faaliyet gösteren firmada 6 aylık program süresi sonunda işi öğrenen ve aynı iş yerinde kalmak isteyen kişilerin mevcut firma tarafından istihdamları sağlanacak. Programa başlayan kişilerden minimum yüzde 50'sini kendi firması içerisinde istihdam edeceğini taahhüt eden firma yetkilisi program sonrasında devlet teşviklerinden de yaralanma hakkında sahip olacak." ifadelerine yer verildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.