İki parti arasındaki farkı okuyun

Denizli 5 Şubat 2018 17:24
A
a

İki parti arasındaki farkı okuyun

Ferah IŞIK yazdı..

Siyaset analizi, iktidar ile ana muhalefetin karşılaştırılması ya da ikisinden birini övme gibi bir düşüncem yok. Ancak, çok fazla gündeme gelmeyen AK Parti ve CHP arasındaki bir farkı da yazma zorunluluğu hissettim.

Mehmet Salih Erdoğan, Denizli'deki muhafazakar kesim tarafından sevilen biri. Denizli milletvekilliği yaptı. Sonra aday gösterilmedi. dediler ki, "Sen ağabeylik yap. İlçe kongrelerine bak, organize et" Mehmet Salih Erdoğan, "Tamam" dedi. Hiç itiraz etmedi. Partisinin hizmetkarı oldu.

Nurcan Dalbudak..O da milletvekili oldu. Sonra aday yapmadılar. Köşesine çekildi. Dalbudak ismi tam unutulmak üzere iken yine sahneye çıktı. AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı oldu.

FOTOĞRAFA TERSİNDEN BAKALIM

Şimdi fotoğrafa tersinden bakalım. CHP'de milletvekilliği yapan biri Mehmet Salih Erdoğan'ın yaptığını yapar mı? Bence yapmaz. Yapmıyorlarda. CHP'de milletvekilliği yapan bir bayan siyasetçiye yıllar sonra, "Kadın Kolları Başkanı ol" deseler kabul eder mi? Bence etmez.. İşte iki parti arasındaki önemli bir fark tam burada görülüyor. Birinde görev veriliyor birinde ise, göreve gelmek için mücadele ediliyor. Ancak, AK Parti'de görev verilenler kadar, CHP sayesinde yıldızı parlamış insanlar, CHP'ye hizmetkarlıktan kaçınıyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.