İhalesi Yapıldı

İlçeler 7 Şubat 2019 10:55
Videoyu Aç İhalesi Yapıldı
A
a

Denizli’nin Çameli ilçesi ile Burdur’un Gölhisar ilçesini birbirine bağlayarak mesafenin kısalacağı karayolunun ihalesinin yapıldı.

26 km olan yolu 16 kilometreye düşecek olan yolun ihalesinin ardından calışmalar 1000 günde tamamlanması bekleniyor.

Yıllardır beklenen ihaleyi ERK İnşaat kazandı. Denizli’de uzun yıllardır yapılması yapılan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Çameli-Gölhisar yolunda çalışmalar sonunda başlıyor. Denizli’nin Çameli ilçesi ile Burdur’un Gölhisar ilçesini birbirine bağlayacak projeye 24 firma katıldı. Antalya’da bulunan Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünde yapılan ihalede yaklaşık maliyet olarak 54 milyon lira belirlendi. İhalede sınır değer olarak ise 34 milyon 605 bin 291 TL belirlendi. İhaleye katılan 24 firmadan 10’u belirlenen sınır değerin altında teklif verdi. Geri kalan 13 firmadan ise en alt değeri veren Ankara firması ERK İnşaat sadece 34 milyon 658 bin TL’lik teklifle ihaleyi kazandı.

10 Km Kısalacak

Uzun yıllardır yapılması beklenen Çameli-Gölhisar yolu projesi ile 26 kilometre olan yolun uzunluğu 16 kilometreye düşecek. Mevcut yol hem sık virajlar hem de dar bir yol olduğu için yoğun kullanılmıyordu

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.