Halk oyunları ödül töreninde şok kavga: 2 gözaltı

Denizli 2 Nisan 2018 03:15
Videoyu Aç Halk oyunları ödül töreninde şok kavga: 2 gözaltı
A
a

Türk Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ve aralarında Denizli'nin de mücadele verdiği "Aydın Grup Yarışmaları" sonrasında düzenlenen ödül töreni esnasında çıkan kavgada polis 2 kişiyi gözaltına aldı.

Aydın'da halk oyunları yarışmasının hemen ardından çıkan kavgada ortalık karıştı. Polis 2 kişiyi gözaltına aldı.

Türk Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ve Denizli başta olmak üzere İzmir, Manisa, Çanakkale ve Aydın'dan birçok ekibin mücadele verdiği "Aydın Grup Yarışmaları" Mimar Sinan Spor Salonu'nda yapıldı.

Ekipler tarafından gösterilerin tamamlanmasının ardından ödül törenine yer verildi. "Büyükler Düzenlemesiz Dal" kategorisinde Torbalı Belediyesi GSK'nin 91,71 puanına karşılık 91,86 puan alan Aydın Efeler GSK ekibinin birinciliğe seçilmesinden sonra bir anda salonda büyük bir kargaşa yaşandı.

Kavgada 2 Kişi Gözaltında

Kısa süren tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra iki taraftan bazı kişiler ödül töreninin yapılacağı alana inince kargaşa büyüdü. Kavganın büyümesi sonrasında salon dışından da bazı kişiler içeriye dahil oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Çıkan kavgada polis 2 kişiyi gözaltına alarak emniyete götürdü.

Yarışmaya Aydın dışından dahil olan ekipler polis nezaretinde otobüslere bindirilirken yaşanan olayların ardından da kupa töreninin iptal edildiği belirtildi.

Halk Oyunları Kavga
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.