Halı saha futbol turnuvasında ilk maçlar Cuma günü

Spor 4 Nisan 2018 12:02
Videoyu Aç Halı saha futbol turnuvasında ilk maçlar Cuma günü
A
a

Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası'nda ilk maçlar Cuma günü başlıyor.

Pamukkale'de futbol şöleni start alıyor. Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen halı saha futbol turnuvası Cuma günü başlıyor. 31 mahalleden 44 takım ile eleme usulü oynanacak olan karşılaşmalar için herkese başarı dileyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin mücadelelerin centilmence geçmesini istediğini söyledi.

Pamukkale Belediyesi tarafından ilk olarak 2015 yılında gerçekleştirilen futbol şöleninin bu yıl 7.'si düzenlenecek. İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası adı altında bu yıl ilki düzenlenecek olan turnuvaya 31 mahalleden 44 takım kaydını yaptırdı. Mahalle muhtarları ve takım kaptanları ile bir araya gelen Başkan Hüseyin Gürlesin eşliğinde kura çekimi de gerçekleştirildi.

Cuma günü ilk tur eşleşmeleri ile başlayacak olan turnuvada eleme usulüne göre 22 takım adlarını 2. tura yazdıracaklar. 25'er dakikadan oluşacak 2 devre halinde oynanacak olan karşılaşmalarda galip gelen takım 2. tura çıkacak. Beraberlik halinde seri penaltılar kazananı belirleyecek.

Halı Saha Turnuvası

İlk Maçlar Cuma Günü

Mahalleler arasındaki kaynaşmayı arttıracak ve gençlerin spora yönelmesini sağlayacak bu turnuva adına konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Turnuva ilk olarak 2015 senesinde gerçekleştirildi. Bu turnuvayı yılda iki kez gerçekleştiriyoruz. 31 mahalleden 44 takımla maçlar Cuma günü başlıyor. 22 takım adlarını bir üst tura yazdıracaklar. Turnuva bitiminde ödülleri de dağıtacağız. Tüm takımlara yürekten başarılar diliyorum. Bu etkinliğin dostluk ve centilmenlik içerisinde geçmesini istiyoruz." dedi.

6 Nisan Cuma gününde başlayacak olan turnuvada maç programı da belli oldu.

19.30: Haytabeyspor - Çerkez Akköy Merkezspor
20.30: Kurtlucaspor - Onbeş Mayıs Gençlikspor
19.30: Uzunpınar Gençlikspor - Pelitlibağ Gençlikspor
20.30: Develi DayıYeğenspor - Kınıklı Belediyespor
21.30: Karahayıtspor - Uzunpınar Mahallespor
19.30: Fatih Pamukkale Fatihspor - Deliktaş Gençspor
20.30: Zeytinköy Zümrütspor - Zeytinköy Ekürilerspor
21.30: Hacıkaplanlar Fikirtepespor - Cumhuriyet PAÜspor
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.