Takı sergisi büyük ilgi gördü

Kategori: Denizli - Tarih: 10 Nisan 2018 15:56
Takı sergisi büyük ilgi gördü

Geçtiğimiz ay içerisinde açılan takı sergisine yoğun ilgi gösterilirken, sergi açılışında katılım sağlayan kişilere teşekkür belgesi verildi.

Geçtiğimiz ay içerisinde, PAÜ Hastanesi'nin yataklı servisler binasının sergi salonunda "Boncuklar ve Hayaller" temasını taşıyan bir takı sergisi açıldı. Söz konusu serginin açılışına Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ve Pamukkale Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir katılım gösterdi.

6 Aylık Çalışmalar Segilendi

Serginin açılışında katılım gösteren kişilere teşekkür belgesi verildiği ifade edilirken, sergi kapsamında öğrencilerin 6 aylık çalışmalarının sergilendiği ifade edildi. Sergiyi gezen Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ve Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, sergide gösterilen çalışmalar hakkında bilgi alırken, kursiyerlerle de sohbet ettiler. Geçtiğimiz sene Ekim ayı içerisinde başlatılan Örme Takılar Kursu hakkında deneyimlerin alındığı El Sanatları Eğitmeni Keziban Atlı, eğitim doğrultusunda geçen süreçler ile alakalı bilgi aktarımı sağladı. Keziban Atlı açıklamasında, kurs süresince kayıtlı olarak katılım gösteren öğrencilerin yanında kendileriyle olmak isteyen misafir öğrencilerinde bulunduğunu dile getirerek, geçen süre zarfında sadece takı yapmadıklarını, öğretmenler günü, doğum günü ve yılbaşı gibi bütün özel günleri beraber kutladıklarını, güldüklerini, ağladıklarını ve birbirlerine ellerinden geldikçe destekte bulunduklarını ifade etti.

Kursiyerleri ile beraber ayrı ayrı zamanlarının olduğuna değinen Atlı, ilk kurs açıldığında takı yapamayacağı düşüncesine kapılan kursiyerlerin bugün tüm teknikleri öğrendiğini ve üretimini yaptıkları takılar ile gelir sağladıklarını belirtti.

Sergi Hediye Töreni İle Sonlandı

Açıldığı günden bu zamana kadar yoğun bir ilgi gösterilen, farklı takıların sergilendiği ve satışların gerçekleştirildiği serginin Başhekimlik makamında yapılan hediye töreniyle sonlandığı ifade edilirken, Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer hediyeleri adına bütün kursiyelere teşekkürlerini iletti.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)

http://www.denizliinternethaber.net/haberprint/taki-sergisi-buyuk-ilgi-gordu-735.html