FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davada yeni karar

Denizli 2 Nisan 2018 21:02
Videoyu Aç FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davada yeni karar
A
a

Denizli'de FETÖ'nün Pamukkale Üniversitesi'ndeki yapılanmasına yönelik devam eden soruşturma kapsamında 33'ü tutuklu 115 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Denizli'de FETÖ terör örgütüne yönelik devam eden soruşturma kapsamında Pamukkale Üniversitesi'ndeki (PAÜ) davanın görüşülmesine devam edildi. "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlaması adı altında 33'ü tutuklu 115 sanığın yargılanması mahkeme tarafından gerçekleştirildi.

Denizli'de FETÖ'nün Pamukkale Üniversitesi'ndeki yapılanmasına yönelik devam eden soruşturma dahilinde 33'ü tutuklu 115 sanığın yargısına devam edildi. Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salon içersinde görülen davanın 7. duruşmasına tutuklu ve tutuksuz olarak yargılanan sanıklar avukatları ile beraber sanıklar da katıldı.

Yargılama Devam Ediyor

Mahkeme heyeti duruşma esnasında sanıklar ile beraber avukatlarının yeni tanık dinlenmesi ile ilgili isteklerini geri çevirdi. Savcı, FETÖ terör örgütünün PAÜ'deki amacının YÖK tarafından belirlenmiş kadroları ele geçirmek ve bu kadrolara kendi üyelerini yerleştirerek kurumun tamamen ele geçirilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Savcı ayrıca eski PAÜ rektörü Hüseyin Bağcı'nın rektörlük seçimleri esnasında üniversitedeki üyelerle beraber hareket ettiğini, örgütün "Denizli imamı" olarak aranan Mehmet Boz ile görüştüğünü de doğruladı. Duruşmanın yarın sanık avukatların da dahil olacağı belirtildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında eski PAÜ rektörü Hüseyin Bağcı ile üniversiteden ihraç edilen öğretim üyelerinin de aralarında bulunduğu sanıklar "Türkiye Cumhuriyeti'ni ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlamasından yargılanıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.