Erdoğan'dan ABD malı iPhone'ye boykot çağrısı

Genel 14 Ağustos 2018 13:05
Videoyu Aç Erdoğan'dan ABD malı iPhone'ye boykot çağrısı
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan kriz sonrasında saldırılara cevap vermek için Amerikan malı elektronik ürünlerine boykot çağrısında bulunarak iPhone yerine Samsung ve Vestel'i önerdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan kriz sonrasında saldırılara cevap vermek için Amerikan malı elektronik ürünlerine boykot uygulama çağrısı yaptı. Erdoğan, iPhone yerine Samsung ve Vestel'i önerdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"nda ABD'nin ekonomik saldırılarına karşı önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız." dedi.
 
Erdoğan açıklamasında, "İş dünyamıza sesleniyorum ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap işimize sarılmaktır. Daha çok üreterek daha çok ihraç yapacağız. Depoları kilitlemeyeceğiz. İhraç yapacağız. Üretimi askıya alırsak çok yanlışlar yaparız. Yola devam. Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung ve Vestel var." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.