Erasmus Plus Çerçevesinde Gençlerin Buluşması

Eğitim 23 Mart 2018 12:09
Videoyu Aç Erasmus Plus Çerçevesinde Gençlerin Buluşması
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Erasmus Plus projesinde 9 farklı ülkeden Denizli'ye gelen 42 temsilciyi konuk ederek fikir alışverişinde bulundu.

Erasmus Plus "Gençlik Değişimi-İnsan Kütüphaneleri" projesi bağlamında 9 farklı ülkeden 42 temsilci Denizli'ye gelerek Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ağırlandı. Proje dahilinde Denizli'de bir araya gelen temsilciler ile Gençlik Meclisi gönüllüleri oldukça verimli görüşmeler yaptılar.

Bu konuda bilgiler vermekten geri kalmayan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Bilge Naz Sak bu görüşmelerin oldukça iyi olduğunu kaydederek Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları dahilinde katılımcılar ile Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda gezi programı düzenlediklerini belirtti. 

9 Farklı Ülke 42 Temsilci

Bilge Naz Sak açıklamasında, "Program çerçevesinde 9 farklı ülkeden 42 temsilci ile bir araya geldik .Genç arkadaşlar ile fikir alışverişinde bulunarak birbirlerimizin kültürlerini tanıma şansına eriştik." dedi.

Farklı ülkelerden genç grupların bir araya gediklerini ve birbirilerini daha yakından tanıma fırsatını elde ettiklerini belirten Bilge Naz Sak, konuklara Denizli ve ülkemizin misafirperverliğini gösterdiklerini de ifade etti. Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Bilge Naz Sak ayrıca desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a da teşekkürlerini iletti.

28 Kasım 2017 tarihinde Divan başkanlığını Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci tarafından gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen 17. Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda Bilge Naz Sak başkanlığa seçilmişti. 165 oy alan Bilge Naz Sak başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Aylin Sezer, Serhat Tıkım, Melih Baş, Kemal Tali, Emine Dudu Kaya, Osman Yeşilyurt, Zekeriya Muzammil, Yiğit Özkan, Ayşe Hümeyra Akşit, Mahmut Koçan, Merve Köse, Duygu Kalyoncu, Aysel Kaynak ve Sibel Kosanoğlu yer aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.