Enstitü bahanesiyle arazileri kapıyorlar

Denizli 20 Şubat 2018 12:00
Videoyu Aç Enstitü bahanesiyle arazileri kapıyorlar
A
a

Enstitü bahanesiyle arazileri kapıyorlar

2012 yılında Büyük Menderes Nehri’nin hemen yanında verimli toprağa sahip 600 dönümlük hazine arazisi Tohum Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması için Pamukkale Üniversitesi’ne devredildi. Daha sonra FETÖ Davası’ndan tutuklanan dönemin rektörü Hüseyin Bağcı, enstitünün en kısa sürede kurulacağını müjdeledi, Çal’da büyük heyecan yaşanmaya başlandı. Dönemin Çal Belediye Başkanı Hasan Gündüz, arazinin satılmaması, üniversitenin buraya enstitü yapıp, ilçeye tersine göç başlaması için büyük mücadele vermişti.

Ardından Acıpayam’da 1000 dönümlük verimli arazi yine Pamukkale Üniversitesi’ne devredildi. Rektör, yine Hüseyin Bağcı idi. Bağcı, Acıpayam’a Süt ve Hayvancılık Enstitüsü kurulacağını açıklamıştı.

Şimdiki rektör Prof.Dr.Hüseyin Bağ,  hem Çal hem de son olarak Acıpayam’a giderek, söz konusu arazilerde incelemede bulundu. Bağ’da yıllar önce Bağcı’nın verdiği sözleri her defasında tekrarlıyor ama hiçbir şey yapılmıyor. Milyonlarca lira değerindeki verimli toprakları devralan Pamukkale Üniversitesi’nin devraldığı yerlere enstitü açmaması, “Bunlar verimli topraklara sahip oluyor, sonra da çivi çakmıyor” yorumlarına neden oldu.
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.