Ekmeğe Zamda Sıra Denizlide mi?

Denizli 26 Nisan 2019 22:45
Videoyu Aç Ekmeğe Zamda Sıra Denizlide mi?
A
a

Zam Haberine Hazır Olun. Ankara, Aydın, Burdur ve Nazilli'de ekmeğe gelen zamdan sonra Denizli'de ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

3 gündür ekmeğe bazı illerde gelen zamların ardından Denizli'dede bu zammın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Zam yapılacak mı yapılmayacak mı? Sorusuna ise Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, artan maliyetler nedeniyle zammın kaçınılmaz hale geldiğini Denizlili fırıncılar olarak Ekmeğe uzun zamandır zam yapmadıklarını, artan maliyet girdilerini bugüne kadar fırınların kendilerinin karşıladıklarını ifade etti.

Zam Kaçınılmaz

Başkan Karadaban; "Fırıcılarımızdan zam yapılması konusunda bizlere gelen çok fazla talep var. Artan maliyetler sonrası gelen bu zam talleplerini nede ekmek zammını, vatandaşlarımıza hiç bir şekilde yansıtmadık.  Aydın-Nazilli 2 gün önce 200 gram ekmeği 1 liradan 1 lira 25 kuruşa yükseltt fırıncılar olarak bugüne kadar cebimizden karşıladığımız maliyet artışlarına karşı zorlanmaya başladık. Bu nedenle zammı gündemimize alıp, yetkililerle görüşmelere başlayacağız. Zamda bizim içinde kaçınılmaz hale geldi.” diye konuştu.

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.