Eğitimci Ali Kurt Yazdı ''Fabrikatör Öğretmenler''

Denizli 24 Kasım 2017 11:09
Videoyu Aç Eğitimci Ali Kurt Yazdı ''Fabrikatör Öğretmenler''
A
a

Eğitimci Ali Kurt Yazdı ''Fabrikatör Öğretmenler''

Atanamayan Eskişehirli Mesut  Öğretmen , 2 yıl sonra yedek parça fabrikası kurarak zengin bir iş adamı oldu.

Atanamayan Bahattin Öğretmen mesleğini bırakarak büyük bir süt ürünleri tesisi kurdu.

Erzurumlu atanamayan Abuzer Öğretmen mesleğini 10 yıl icra ettikten sonra geçim sıkıntısından dolayı istifa ederek büyük bir tavuk çiftliği kurdu.

Niğdeli atanamayan Bahattin Öğretmen cips fabrikası sahibi oldu.

Uşaklı atanamayan Necla Öğretmen mesleğini bırakarak Avrupa’da en büyük havayolu şirketinin ortaklarından oldu.

Muğlalı atanamayan Mustafa Öğretmen 2010 yılında , atanmayı beklerken icat ettiği suni mermer ile büyük bir mermer şirketinin sahibi oldu. Şimdi ihracatta Avrupa’nın en önde gelen firmalarından biri olarak gösteriliyor.

Edirneli atanamayan Bekir Öğretmen ,  kurduğu hidroelektrik santral ile Bulgaristan’ın elektrik ihtiyacının yüzde 10’nunu karşılayarak , ülkemizin gururu oldu.

Hakkarili atanamayan Dicle öğretmen Amerika’daki Silikon Vadisinde yazılım üzerine kurduğu şirketle milyon dolarlık bütçeyi yönetiyor. Hakkari’de robotik bir okul kurarak ülkemize katkısını sundu.

 Karslı atanamayan Zeki Öğretmen , kurduğu demiryolu şirketi ile Afrika’yı kuzeyden güneye bağlama projesiyle BM Kalkınma Projesi ödülüne layık görüldü…
 
Sevgili dostlar , yukarıdaki örneklerin tamamı hayal ürünüdür. Üzülerek belirtmeliyim ki ülkemizde öğretmenlerin durumu o kadar da iç açıcı değil.

İşte acı gerçek;

Hemen hemen her ay bir gazete köşesinde yüreğimizi sızlatan haber:

‘İzmir’in Çiğli ilçesinde iki gündür haber alınamayan İbrahim Yeşilbağ’ın kullanmadıkları gecekondu evinde tavan asılı cesedi bulundu. Bir süre önce askerden gelen ve coğrafya öğretmenliğini bitirmesine rağmen ataması yapılmayan İbrahim Öğretmen’in KPSS’ye hazırlandığı da öğrenildi’ (DHA)  –Mayıs 2017—

 Yoğun ders saatleri altında ortalama bir ücretle ömrü boyunca bir daire ve araba alabilecek alım gücüyle yaşamaya çalışan öğretmenlerimizin durumunu düşündükçe içler acısı halimize üzülüyorum. Tabii ki öğretmenlerin çok zengin olması beklenemez. Olmamalı da. Ancak yaşam adına , hayat standartları adına , en yüksek maaşı onlar hak etmiyor mu? Gelecek nesilleri teslim ettiğimiz  mühendisin , doktorun , avukatın , valinin , kaymakamın , başbakanın , cumhurbaşkanının yaratıcısı öğretmenler değil midir? Her şeyden önce daha iyi bir yaşam koşullarının onlara sağlanması gerekmiyor mu? Senede bir gün göstermelik kutlamalarla  , manevi hazlarının bastırılması duygusundan hoşlanmıyorum artık. Ülkemin her ferdinin ;

değersizleştirilen ve yaşam koşulları kötüleştirilen öğretmenlere önem vermesini istiyorum. Onlar her şeyin en iyisine layıktır. Atanamayan , görevini yapamamanın acısını yaşayan 300.000 öğretmenimizin alnından öpüyorum , ve her şeyden önce onlara sabır dileyerek öğretmenler gününü gönülden kutluyorum.

  Başta Başöğretmen Atatürk’ümüz olmak üzere, çalışan ve emekli öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutlar, huzur dolu , aydın yarın dilerim..
 
1000
icon
Eser Açıkol Kazel 24 Kasım 2017 20:06

Ne kadar da anlamli ozetlemissiniz yasadigimiz mağduriyeti.Atanamayan bir öğretmen olarak ayni duyguları paylasiyorum.Bu yuzden buruk da olsam basta ilk ogretmenimiz atamiz olmak uzere atanan ve atanamayan saygideger tum öğretmenlerimizin ogretmenler gununu kutluyorum.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.