Dolandırıcı Çiftlik Bank'a Denizlili besteciden olay şarkı

Denizli 30 Mart 2018 01:00
Videoyu Aç Dolandırıcı Çiftlik Bank'a Denizlili besteciden olay şarkı
A
a

Dolandırıcılığı ile son günlerde gündemde kalan Çiftlik Bank için Denizli'de Denizli'de Grup SİS adlı Anadolu folk rock müziği yapan besteci ve yorumcu Hurşit Türkay yaptığı şarkı ile olay oldu.

Denizli'de Grup SİS adlı Anadolu folk rock müziği gerçekleştiren besteci ve yorumcu Hurşit Türkay adlı kişi son zamanlarda sıkça gündemde kalan Çiftlik Bank için yaptığı şarkı ile adını duyurdu.

Hurşit Türkay adlı Anadolu folk rock müziği yapan Grup SİS'in besteci ve yorumcusu Çiftlik Bank için şarkı yapınca olay oldu. Bestelediği şarkısını seslendiren Türkay yoğun bir ilgi ile karşılanırken kısa zamanda sosyal medyanın da diline düşmekten kurtulamadı.

Çiftlik Bank'ın kısa sürede dolandırıcılığının ortaya çıkmasından sonra sık sık gündeme gelmesi bestecileri de bu konuda harekete geçirdi. Öncelikle şarkının sözlerini yazan Türkay daha sonrasında 9/8'lik müzik eşliğinde yerel motiflerle beraber hem hareketli hem de neşe getirici bir sunum ortaya çıkardı. Kendisi ile birlikte Grup SİS üyeleri de şarkıya eşlik etti. Darbukada Sultan Turun ile bağlamada Fazıl Cengiz Eskin de Hurşit Türkay'la beraber şarkıyı seslendirdi.

Katıldıkları etkinlikler çerçevesinde kısa zamanda Çiftlik Bank şarkısı ile topluma mesaj vermeye çalıştıklarını belirten Hurşit Türkay, "Bu ülke nice insanlar gördü. Banker Kastelli, Jed Fadıl ve batan bankalar her zaman gündem oldu ancak bundan vatandaşlarımız zarar gördü. Son olarak da Çiftlik bank ortaya çıktı. Yine çok sayıda vatandaşımız dolandırıldı. 1 lira karşılığında 1500 liranın kazanılmayacağını artık herkes öğrendi. Burada maalesef ki vatandaşlarımızın da suçu var. Biz de sanat camiası olarak bu olaya sessiz kalamazdık. Çiftlik Bank olayında yaşananları şarkıya dönüştürerek mesajımızı vermek istedik. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Amacımız vatandaşlarımızı her zaman böyle konularda ayık tutmak olacak." ifadelerine yer verdi.

Çiftlik Bank Şarkı Sözleri

Vah benim memleketim
Akıl küpü sivri zeka
Cin gibi, ele verir talkını
Havuduyla yutar salkımı
Sakın ola şudur deme
Sirkesiz piyaz yeme
Sen sen ol, fikir deme
Vallahi alınır, hem küser
Hemi de darılır
Geliver gardaş, gel bir bak
Dört bir yanda bir şak şak aman Allah
Sürü sürü sığırcık
Gayneyo Tosunbank
Gayneyo Çiftlikbank
Fadimem gelsin bağlardan
Cemilem dönsün dağlardan, yeter gari
Cümle alem sorar olmuş
Cümbür cemaat Tosunbank
Cümbür cemaat Çiftlikbank
Tarih derler tekerrürden
Vazgeçmeyiz kerevizden
Cümbür cemaat Çiftlikbank
1000
icon
Atila Karaman 31 Mart 2018 09:05

Bu defa ülke gerçeklerine parmak basan, Hurşit bey sevenlerini heyecanlandırdı. Sözleri çok güzel olmuş. Heyecanla bekliyoruz. .

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.