Devleti dolandıran namuslu işadamları

Denizli 19 Şubat 2018 11:56
Videoyu Aç Devleti dolandıran namuslu işadamları
A
a

Devleti dolandıran namuslu işadamları

YAZAN: Ferah IŞIK

Elektrik, su gibi temel ihtiyaçların faturasını ödeyemeyen vatandaşların sayaçları anında mühürlenirken, telefon parasını ödeyemeyen dar gelirli icralık olurken, bazı işadamları ise, büyük vurgunlar yapıp, toplum için de saygın bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Kelimenin tam anlamıyla minareyi çalıp, kılıfını dikiyorlar.

Davalık olmamak için haberin kahramanının ve şirketin ismini yazamıyoruz. Denizli’de bir işadamı, fabrikaya stajer olarak giren bir gence şirketi devreder.  Bu arada şirketin milyonlarca lira borcu vardır. Şarap fabrikasının uyanık patronu, milyonlarca liralık satış yapar ve devlete de 8 milyon TL ÖTV ödemesi gerekir. Bu para ödenmez. Borçlu da, fabrikada çalışan stajer olur. Stajerin altına bir otomobil çekilir, cebine biraz para konur ve ardından da şirketle ilişkisi kesilir.

Sonra şirket bir başkasının üzerine geçer. Bu arada, büyük vurgunu yapan işadamı başka alanlara yatırım yapar. Fabrikada üretim şimdilik yok.  Bu günlerde şirket bir başkasının üzerine geçecekmiş.  Bankadan da yüklü miktarda kredi çekilecekmiş.

Güzel ülkem geçmişte baklava ve simit çalan çocukların cezaevine atıldığını yaşadı. Devletin milyonlarca lirasını gasp edenler ise, toplum içinde saygın bir şekilde hayatını sürdürüyor. Namuslu işadamlarımız üzerlerine alınmasın ama vurguncular ortalıkta cirit atarken, sanki milletvekillerinin bile sahip olmadığı dokunulmazlık havasında utanmadan yaşamlarını sürdürüyorlar..
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.