Denizlili çocuklar doyasıya eğlendi!

Denizli 10 Nisan 2018 15:01
Videoyu Aç Denizlili çocuklar doyasıya eğlendi!
A
a

Türkiye genelinde en büyük olduğu ifade edilen Çocuk Şenliği'nin Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene 7'ncisi düzenlenirken, şenlik kapsamında çocuklar doyasıya eğlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu sene 7'ncisini düzenlemiş olduğu ülkenin en büyük çocuk şenliği başladı. İlçelerden sonra kent merkezinde çocuklar ile buluşması planlanan şenlik çerçevesinde toplam olara 60 bin çocuğun dilediğince eğleneceği belirtildi.

Bu kapsamda ilk aşamada, Beyağaç'ta, Babadağ'da, Bozkurt'ta, Çardak'ta, Çivril'de, Çal'da, Bekilli'de, Baklan'da ve Çameli ilçesinde eğitimlerini sürdüren ilkokula giden çocukların katılım gösterdiği şenlikte heyecan ve coşku birlikte yaşandı.

Çocuklar Doyasıya Eğlendi

İlköğretim çağında bulunan çocuklara eğlencenin bol olduğu bir gün yaşatma amacıyla yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikte, çocuklar animatörler eşliğinde diledikleri kadar eğlenerek, keyifli vakit geçirdiler. Çok sayıda geleneksel oyun oynayan çocuklar, şişme oyun parklarında da eğlenme imkanına sahip oldular.
Ülke genelinde en büyük olarak nitelendirilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şenliği'nin bu zamana kadar binlerce çocuğu ağırladğı bilinirken, kent merkezinin de aralarında olacağı birçok alanda toplam olarak 60 bin çocuğun eğlenceye doyacağı ifade edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şenliği'nin ilçelerde gerçekleştireceği turlarını tamamlamasının ardından kent merkezindeki çocuklar ile buluşacağı aktarılırken, sanal dünyadan biraz olsun uzak kalacak çocukların gerçek arkadaşlarla oyun alanlarında birçok mutlu anıya sahip olacağı kaydedildi. Şenlikte özel tişört verilen çocuklara meyve suyu ve poğaça gibi ikramlarda yapılırken, konu hakkında açıklama Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'dan geldi. Zolan açıklamasında bu sene 7'ncisi yapılan şenliğin dolu dolu başladığını dile getirdi.

Merkezde Ne Varsa İlçelerde de O Olacak Sloganı

Zolan açıklamasında "Merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak sloganıyla yola çıktık. Bu slogan ile yolumuza devam ederken çocuklarımızı da unutmadık. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın peşindeyiz. Çocuklarımız bizim hazinemiz ve geleceğe giden güzelliklerimiz olmayı sürdürecek." dedi. Ayrıca Zolan, 31 Mart ila 8 Nisan arasında düzenlenen kitap fuarına da değinerek, kitapla buluşturulan çocukların şimdi de gerçek dostlarıyla, geleneksel oyunlarla buluşturduklarını sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.