Denizli'ye yeni bir sağlık tesisi daha!

Denizli 19 Nisan 2018 16:26
Videoyu Aç Denizli'ye yeni bir sağlık tesisi daha!
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden kentteki yaşam kalitesini daha da arttırmak adına sağlık alanındaki yeni atılım hamlesinde içerisinde UMKE, 112 Acil ve ASM'nin bulunduğu sağlık kompleksinin yapımı tamamlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden kentteki yaşam kalitesini daha da arttırmak adına sağlık alanında yeni bir yatırım planı daha ortaya çıktı. İçerisinde UMKE, 112 Acil ve ASM'nin bulunduğu sağlık kompleksinin yapımının tamamlandığı kaydedildi.

Sağlık alandaki yatırımları ile her zaman ön planda olan kente yeni bir sağlık tesisi daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Dokuzkavaklar Mahallesi'nde bulunan semt polikliniği için 3 bin metrekarelik arsayı bedelsiz olarak tahsis eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, Üçler ve Bağbaşı Mahallesi'ne kazandırdığı 2 adet 112 Acil Sağlık İstasyonunu tamamlamasının ardından Merkezefendi Mahallesi'nde hayata geçirdiği sağlık tesisinin yapımını da tamamladı.

İçerisinde Ulusal Medikal Kurtarma Merkezi (UMKE) 112 Acil ve Aile Sağlık Merkezi'nin (ASM) bulunduğu sağlık kompleksi yaklaşık bin 200 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edildi. ASM binasında toplantı odası, bebek bakım ünitesi, laboratuar, poliklinikler, smear test odası, aşı odası ve gebe odası bulunurken, UMKE ve 112 acil istasyonu binasında ise personel odası, depo ve oturma odalarının yer aldığı belirtildi.

Osman Zolan: "Denizlimize Yeni Tesis"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yaptığı açıklamasında, "Denizlimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın neye ihtiyaçları varsa karşılama gayreti içerisindeyiz. Kentimizin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu olması adına sağlık yatırımlarımızla da  önem vermeye devam ediyoruz. Denizlimize yakışan bir tesis kurduk. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.