Denizli'ye stratejik gürültü haritası ölçümü

Denizli 14 Temmuz 2018 12:11
Videoyu Aç Denizli'ye stratejik gürültü haritası ölçümü
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda kentin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir hale gelebilmesi için stratejik gürültü haritası oluşturulacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir hale gelebilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda kentin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması ilk çalışmalar resmen başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yaşam kalitesinin daha da yükseltilmesi amacı ile halk sağlığını doğrudan etkileyen sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik yatırımlarına devama ederken bu bağlamda Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması için çalışmalar başladı.

Türkiye’nin ‘En çevreci belediyesi’ unvanına sahip Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile insan sağlığını tehdit eden çevresel gürültü kirliliğinin azaltılması için saha çalışmalarını yaparak bir yol haritası çizecek.

GÜRÜLTÜ HARİTASI ÇIKARILACAK

Çevresel sorunları sürdürülebilir bir yaklaşım ile ele alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği" kapsamında kent genelinde çevresel gürültünün önlenmesi amacı ile endüstriyel tesislerde, eğlence yerlerinde ve karayollarında çevresel gürültü ölçümleri gerçekleştirecek. Sayısal veri tabanının hazırlandığı bu çalışmalardan sonra veriler gürültü yazılımına entegre edilerek şehrin gürültü haritaları oluşturulacak.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.