Denizli'ye Mart ayında kar sürprizi

Denizli 29 Mart 2018 12:17
Videoyu Aç Denizli'ye Mart ayında kar sürprizi
A
a

Sabah saatlerine Denizli kar sürprizi ile uyandı. Düşen hava sıcaklıkları ile birlikte 1500 rakımlı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Mart ayında beyaz kara büründü.

Meteoroloji tarafından dün akşam yapılan son uyarılardan sonra Denizlili vatandaşlar sabaha şok görüntülerle uyandılar. Mart aynın bu son günlerinde Denizli'nin yüksek kesimlerine kar düştü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son verilen uyarıların ardından Denizli'de gece saatlerinde düşen hava sıcaklığı kar yağışını da beraberinde getirdi. 1500 rakımlı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Mart ayında kar sürprizi ile geri döndü.

Sabah saat 09.30 sıralarında başlayan kar yağışı ile bazı vatandaşlar adeta şaşkına döndü. Kısa süreli yağan kar nedeni ile zemin bir anda beyaza büründü. Denizli Büyükşehir Belediyesi Teleferik Tesisleri’nin bulunduğu alan kısa sürede beyaz örtü ile kaplanınca şaşkınlık yaşandı. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası sosyal medya hesabı ise bu görüntüleri takipçileri ile paylaştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi turizme alternatif olması açısından şehre yeni bir soluk getiren Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası sabah saatlerinde vatandaşlara kar sürprizi yaşattı. Kış mevsiminin ilk kar düşen yerlerinden biri olan 1500 metre rakımlı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Mart ayının son günlerinde beyaza bürünerek kartpostallık görüntüler oluşmasına neden oldu.
 
Denizlili vatandaşların sosyal yaşantılarının zenginleştirilmesine ve doğa ile daha da iç içe ortamlarda vakit geçirmelerine olanak sağlamak için hayata geçirilen Bağbaşı Yaylası'na çıkanlar baha mevsiminin ilk günlerinde karın tadını doyasıya çıkarırken kış manzarasının da keyfini sürdüler.

Bağbaşı Yaylası Kar

Cuma Günü Sıcaklıklar Yükseliyor

Meteoroloji'den yapılan son açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batı bölgeleri dışında yurdumuz genelinde şiddetli yağışlar görüleceği belirtildi. Yağışların özellikle Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Sakarya, Kocaeli, Denizli ve Hakkari'de kuvvetli; Antalya, Mersin ve Adana’da çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların 30 Mart Cuma gününde ülkemizi terk etmesi ile birlikte yeniden sıcaklıkların yükselmesi de bekleniyor.

Bağbaşı Yaylası Kar
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.