Denizli'ye gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Denizli 2 Nisan 2018 14:01
Videoyu Aç Denizli'ye gök gürültülü sağanak yağış uyarısı
A
a

Meteoroloji'den yapılan son açıklamalara göre yeni haftada Pazartesi öğle saatlerinden sonra Denizli'de yer yer gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği ancak Çarşamba gününden sonra yeniden sıcaklıkların artacağı vurgulandı.

Meteoroloji'den yeni hafta ile ilgili uyarı üzerine uyarı geldi. Hava sıcaklıklarının artması beklenirken yeni hafta ile birlikte sıcaklıkların yeniden düşüşe geçeceği ve Denizli'de Pazartesi gününden itibaren yağışların tekrardan başlayacağı ifade edildi.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni hafta ile ilgili yeni uyarılar gelmeye devam etti.  Öğle saatlerine kadar tüm yurt genelinde yağış beklenmezken hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olacağı kaydedildi.
 
Öğle saatlerinde sonra Balkanlar üzerinden gelecek yeni serin ve yağışlı hava ülkemizde etkili olacak. Trakya'nın büyük bir bölümü ile Çanakkale, İstanbul ve Balıkesir'de gök gürültülü sağanak yağışlı hava hakim olacak. Rüzgarın şiddetli olacağı Marmara ve Ege'nin yanı sıra Çanakkale'de zaman zaman fırtına görülebilecek.

Sıcaklıklar Artacak

2 Nisan Pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgeleri ile birlikte Karadeniz ile Balıkesir, Denizli, Erzincan ve Tunceli çevreleri gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. 3 Nisan Salı gününde Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Kastamonu, Erzincan civarları sağanak yağışlı; 4 Nisan Çarşamba gününde ise Doğu Anadolu'nun bazı yerlerinde sağanak geçişlerinin görüleceği kaydedildi. Çarşamba gününden itibaren Meteoroloji sıcaklıklarda artış yaşanacağına değinirken yurt genelinde artış gözlemleneceğini belirtti. Denizli'de beklenen en düşük sıcaklık 9°C olurken en yüksek sıcaklık ise 25°C civarlarında olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.