Denizli ulaşımını rahatlatacak Sanayi Bağlantı Köprüsü açıldı

Denizli 4 Nisan 2018 13:05
Videoyu Aç Denizli ulaşımını rahatlatacak Sanayi Bağlantı Köprüsü açıldı
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin trafiğini rahatlatmak amacı ile yapılan Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün trafiğe açıldığı belirtildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden ulaşımda dev bir atılım geliyor. Ulaşım sorununu tarih yapacak olan proje kapsamında Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün tamamlanarak trafiğe açıldığı belirtildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin trafiğini rahatlatmak amacı doğrultusunda önemli projelerden birine sahip olan Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün tamamlandığı ifade edildi. 1. ve 2. Sanayi bölgesini 3. Sanayi'ye bağlayan köprü Denizli-İzmir karayolu üzerindeki trafiği de rahatlatacak ve bu civarda meydana gelen trafik kaza risklerinin de önüne geçilmesi sağlanacak. Hizmete açılan Sanayi Bağlantı Köprüsü'ne gelerek bir takım incelemelerde bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, esnafla da sohbet etmekten geri kalmadı.

Toplam Uzunluğu 500 Metre

Osman Zolan, "Denizli olarak her geçen gün büyük bir hızla büyümeye devam ediyoruz. Hedeflerimizden birisi de ulaşım sorununa çare bulmak. Planladığımız çalışmaları bir bir hayatımıza sokmaya başladık. Ulaşım ile ilgili projelerimize devam ederek vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Sanayi Bağlantı Köprüsü

Sanayi Bağlantı Köprüsü’nün açılması ile trafik güvenliğini de ön plana çıkardıklarını belirten Osman Zolan, "Sanayi Bağlantı Köprüsü en önemli projelerimizden birisiydi. Yapımı oldukça zor olmasına rağmen bunu başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İzmir karayolu üzerindeki trafik yoğunluğunu da böylece azaltmış olacağız. Köprünün yapımı sırasında sabır ve destekleri ile her zaman bizim yanımızda olan vatandaşlarımıza ve esnaf kardeşlerimize teşekkürlerimi sunarım." ifadelerine yer verdi.

Ülkemizin en zor inşa edilen alanlarından birine sahip olan Sanayi Bağlantı Köprüsü, 500 metre uzunluğa sahip. 5 ayak üzerine inşa edilen köprünün orta yaka açıklığı 52 metre, baştaki iki ayak açıklığı ise 32 metre.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.