Denizli polisinden uyuşturucu satıcılarına büyük darbe

Denizli 17 Temmuz 2018 14:53
Videoyu Aç Denizli polisinden uyuşturucu satıcılarına büyük darbe
A
a

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 4-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda 11 kişinin tutuklandığı ifade edildi.

Denizli'de polis tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonları sonrasında 11 kişinin tutuklandığı belirtildi. Operasyonlarda uyuşturucu satmaktan cezaevinde olan bir zanlının ise dışarıdaki uyuşturucu trafiğine yönetmeye devam ettiği belirlendi.

Alınan son bilgilere göre; Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 4-16 Temmuz tarihleri arasında operasyonlar düzenlendi. İl genelinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen R.T. ve beraberindeki kadın işbirlikçisi E.G, Afganistan uyruklu suç ortaklarından satmak üzere uyuşturucu madde temin ettikleri esnada suçüstü yakalandıkları belirtildi. Kullandıkları kiralık araçlar ve farklı şahıslar adına kayıtlı telefon hatları ile Denizli'nin farklı bölgelerinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen şüphelilerden farklı zamanlarda uyuşturucu madde satın alan 10 kişinin de soruşturmaya dahil edildiği ifade edildi.

Uyuşturucu madde sattıkları şahısların polise yakalanmaları durumunda kendilerini ifşa edeceğinden çekinen ve bu nedenle de yalnızca daha önceden tanıdıkları referanslı şahıslara uyuşturucu madde satan 2'si Afgan uyruklu 4 şüphelinin tamamı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

10 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen operasyonda ise uyuşturucu madde ticareti yapan 3 İranlı zanlı polis tarafından gözaltına alındı. Antalya yolu üzerinde yakalanan İranlı şüpheliler ve önceki tarihlerde şebekeyle bağlantılı olarak uyuşturucu madde satarken yakalandıktan sonra tutuklanan ve halen cezaevinde olan E.Y.'den uyuşturucu madde temin eden 12 zanlı hakkında da işlem yapıldı. Polis tarafından 4-16 Temmuz tarihleri arasında yürütülen çalışmalarda uyuşturucu madde suçlarına karışan 33 şahıs yakalandı. Uyuşturucu madde ticareti suçu şüphesiyle adli mercilere sevk edilen 14 şüpheliden 5'i yabancı uyruklu olmak üzere 11 kişi tutuklandı.

Şüphelilerden ele geçirilen 102 gram metamfetamine, 57 gram esrara, 35 gram eroine, 11 adet uyuşturucu hapa, 13 gram skunk maddesine, 5 adet LSD maddesine ve uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı tahmin edilen 4 bin 30 Türk Lirası paraya el konuldu.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.